Problem z touchpadem

Witam,kupiłem jakiś czas temu laptopa(ASUS A6RP),i po jakimś czasie przestał mi działać touchpad,zanosiłem go do sklepu żeby zbadali jaki jest problem,ale powiedzieli mi że nie mają czasu i bym musiał go zostawić na tydzień,w tej chwili mam podłączoną myszkę,wspominali że może byc wyłoczony i musieli by poszukać kombinację klawiszy dzięki temu można go włączyć,chciał bym się dowiedzieć jaka to kombinacja jeśli Ktoś ją zna,patrzyłem też w biosie i jest właczony.

Ja o takiej kombinacji w Asusie nie słyszałem.

Ale w menu start->uruchom, wpisz compmgmt.msc

Wejdź do menedżera urządzeń, znajdź touchpad i go usuń. Uruchom ponownie komputer, aby system go ponownie wykrył.

Jak nie pomaga, to ściągnij najnowsze sterowniki ze strony producenta.

Spróbuj kombinacje Fn + F6, F7 lub F9. Na konkretnym klawiszu powinien być odpowiedni znaczek w postaci kwadratu z rączką itp.

rokko , ma rację. U mnie działa “Fn+F7” wówczas mogę wł lub wył touchpad. I wydaje mi się, że w tym tkwi problem, bo jestem użytkownikiem ASUS’a od dobrych pary lat i nie słyszałem jeszcze żeby co innego siadło. No… opcjonalnie jak nie zadziała ta kombinacja (lub inna, sprawdź wszystkie) przeinstaluj sterowniki do touchpada.

Pozdrawiam :wink:

u mnie żadna z tych kombinacji nie działa f5 i f6 są od jasności ekranu a f7 i f8 od włączania ekranu ale u każdego może być inaczej :expressionless:

To zależy od modelu Asus’a, miałem pierwszy notebook było inaczej, a też asus.

fn + F9, albo przycisk u góry, u mnie jest 3 od prawej strony