Problem z transferem- limity

Otóż posiadam radiówkę 1.5 MB. Dopiero w czasie montażu dowiedziałem się iż sieć stosuje pewne limty na transfer. Sprawa wygląda następująco: (oczywiście gościu powiedział mi inną wersję w sprawie limitu)

  • po pobraniu pliku około 20-30 MB transfer spada nawet 20-30 % (z 170-200 kb/sek do 35-50 kb/sek, wszystko zależy od pory dnia itp.)

  • lub po 2-3 min pobierania pełnym transferem albo 3-4 jak ograniczę download parę % mniej

Dlaczego te informacje nie się takie dokładne ? ponieważ ciężko roższyfrować limity stosowane przez mojego usługodawcę, gdyż nawet po zastosowaniu przerw w pobieraniu np. pobieram plik 20 MB z 200kb/sek potem nagły spadek to odczekuje te 2-3 min i pobieram nadal z wcześniejszym transferem. Jednak nie jest to takie proste, nawet po paru “odczekaniach” niekiedy transfer nadal przyblokowany. Moim zdaniem jest tak tak zrobione żeby z tym nie kombinować. A jest to po to zrobione aby wszyscy użytkownicy korzystający z tego samego nadajnika pobierają pliki nie szkodzili drugim.

Gdy ktoś spotkał się już z czymś takim i może mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie admin narzuca takie limity, proszę o pomoc =] Chciałbym troszkę szybciej zacząć pobierać pliki z internetu.

viewtopic.php?f=7&t=184661

raczej nie o to chodzi, rozumiem cię ale to mam limity narzucone przez dostawce usług internetowych