Problem z Truecrypt

Witam

Zaszyfrowałem Pendrive programem Truecrypt. Teraz chciałbym powrócić do stanu poprzedniego, takiego gdy system sam wykrywał Pendrive po podłączeniu. Teraz jest tak, że system widzi napęd dopiero po zamontowaniu go w Truecrypt. Nie wiem jak to wykonać. Próbowałem standardowego formata, ale to nic nie daje.

Pozdrawiam.

Witam,

nie znam, nie używam, ale w FAQ jest coś takiego:

http://www.truecrypt.org/faq.php

Dzięki za info. Szczerze mówiąc to od tego sposobu zaczynałem, ale coś mi nie wychodziło, jednak teraz poszło. Pojawił się następny problem, po sformatowaniu pendrive dalej nie jest widziany przez system. Mam zainstalowaną Vistę i na niej już jest wszystko OK, pendrive jest normalnie wykrywany. Tak samo jest na wirtualnym systemie i podejrzewam, że na każdym innym. Jednak na tym na którym formatowałem i na którym szyfrowałem -pendrive jest niewidoczny. Co jest nie tak?

Ja też miałem taki problem ale go rozwiązałem.

Działa na Win XP

  1. Odmontować obrazy z programu TrueCrypt

  2. Wejsc Narzędzia Administracyjne => Zarządzanie komputerem i zakładka zarządzanie dyskami.

  3. Bodajże na pierwszym miejscu jest Twój pendrive. Wystarczy, że zmienisz mu literę dysku. tzn prawy PPM na pendrivie i wybierasz zmień nazwę dysku.

  4. Po zmienieniu powinien już sie pojawić w Mój Komputer

Pozdrawiam!