Problem z trybem 2d w 7300Gt

Posiadam karte graficzna 7300GT kolega powiedzal mi że da się zrobic tak że w Windowsie bedzie ciszej chodzic i pobierac mniej prądu ( Czyli pracowac w trybie 2d). Czy ktos wie jak to zrobic?

Grafy same obniżają taktowania o 2D, a jak Ci cały czas wentyl szumi to pewnie wina złego wyboru np kupno Asusa ze standardowym Nvidiowskim głośnym chłodzeniem, ale w programie rivatuner można obniżyć obroty wentyla, lub kupić inne cichsze chłodzenie.

Ale u mnie nie przestawia jak patrze w tym rivatuner to mam 1400MHz memory w 2D a w 3D tyle samo :confused: może idzie ustawic jakies profile?

Dla ramu nie ma sensu obniżać, mało pobiera, wystarczy że rdzeń obniża taktowanie bo najwięcej pobiera. Na obniżaniu taktowania dużo nie oszczędzisz, żarówki w domu powymieniaj na energooszczędne :stuck_out_tongue:

Zasilacz masz markowy? Nie markowe z niską sprawnością marnują sporo prądu na ciepło, dobrych firm są oszczędniejsze.

Zasilacz mam Fortrona :]. Ale jak bym obnizyl taktowanie to bym zmniejszyl obroty wentylatorka 8)

Pamięci nie potrzebują jakiś większych nadmuchów

bios można zmowować jak chcesz

http://www.oc-forum.org/NiBiTor-Modyfik … 16316.html

jest reg taktowań, i obrotów, ale jak masz katę z małym wentylem i radiatorem to karta po obniżeniu obrotów może się zacznie grzać.