Problem z trzeszczacym mikrofonem w tle

(Kamil 93) #1

Witam

Mam problem z trzeszczącym mikrofonem. Po podłączeniu go i rozmowy bezustannie słychać w tle szum #-o

Jest to nowy mikrofon razem ze słuchawkami, kupiony w sklepie komputerowym za 25zl.

Czego to możne być wina? Czy jest on uszkodzony czy to wina softu? Słuchawki są sprawne.

Pozdrawiam.

(adam749) #2

Jaką masz karte dźwiękową?? Zainstaluj najnowsze stery do niej (wywal stare i zainstaluj nowe).

(Tomik68) #3

otwórz regulację głośności i zobacz czy masz w sekcji mikrofon przycisk zaawansowane… w okienku pojawia się opcja Mic Boost…

Przy włączonej opcji jest silniejszy sygnał z mikrofonu, ale niestety też szum… :smiley:

Przynajmniej u mnie.

(Czadziors Robert4) #4

a zmieniłeś w menedzerze urządzeń domysnle sterowniki na te które otrzymałes razem z mikrofonem, i zobacz jeszcze w ustawieniach dzwięku czy masz zmienione z domyslnych na same jak wyżej

(Tomik68) #5

A to nowość jakaś … sterowniki do mikrofonu… tu kolega sobosczyk zaskoczył mnie na maxa :o

(Czadziors Robert4) #6

no ale pisze do niego bo on moze takich rzeczy nie wiedziec

(Tomik68) #7

Pierwszy raz słyszę o tym że można dostać sterowniki razem z mikrofonem ??

Sterowniki do czego ?? Chyba nie do mikrofonu, więc jakie do karty dźwiękowej??

Coś nie tak chyba z tymi sterami a konkretnie ich zamianą. :smiley:

A wracając do tematu może mikrofon jest uszkodzony, lub niestety nie najlepszej jakości.

(Czadziors Robert4) #8

nie no on mówi ze ma mikrofon ze słuchawkami ja miałem sterowniki do moch starych słuhawek więc problemu nie widze

(Kamil 93) #9

Przeinstalowane na najnowsze ze strony ktora byla w programie (program ze sterownikami dolaczony to karty muzycznej: C-Media 3D Adudio Configurator

Nie mialem zadnej plytki ze sterami

Wiem i to mam ustawione na C-Media…

Zintegrowana 5.1 jakis relatek…

W zaawansowanych wlasciosciach: sterowniki tonu- noedostepne (zablokowane), inne sterowniki: zwiekszenie wydajnosci mikrofonu bylo odznazocze i teraz zaznaczylem moze cos pomoze

(Tomik68) #10

próbuj … jeśli nie pomoże może styki na wejściu są przybrudzone?? Jest płyn o nazwie Kontakt w spray u … pozwala na usuniecie zaśniedziałych powierzchni styku w gniazdkach…ale nie uzył bym w postaci spay u tylko zapałkę nawiniętą watkę i przeczyścić gniazdo :smiley: