Problem z trzeszczacym mikrofonem w tle

Witam

Mam problem z trzeszczącym mikrofonem. Po podłączeniu go i rozmowy bezustannie słychać w tle szum #-o

Jest to nowy mikrofon razem ze słuchawkami, kupiony w sklepie komputerowym za 25zl.

Czego to możne być wina? Czy jest on uszkodzony czy to wina softu? Słuchawki są sprawne.

Pozdrawiam.

Jaką masz karte dźwiękową?? Zainstaluj najnowsze stery do niej (wywal stare i zainstaluj nowe).

otwórz regulację głośności i zobacz czy masz w sekcji mikrofon przycisk zaawansowane… w okienku pojawia się opcja Mic Boost…

Przy włączonej opcji jest silniejszy sygnał z mikrofonu, ale niestety też szum… :smiley:

Przynajmniej u mnie.

a zmieniłeś w menedzerze urządzeń domysnle sterowniki na te które otrzymałes razem z mikrofonem, i zobacz jeszcze w ustawieniach dzwięku czy masz zmienione z domyslnych na same jak wyżej

A to nowość jakaś … sterowniki do mikrofonu… tu kolega sobosczyk zaskoczył mnie na maxa :o

no ale pisze do niego bo on moze takich rzeczy nie wiedziec

Pierwszy raz słyszę o tym że można dostać sterowniki razem z mikrofonem ??

Sterowniki do czego ?? Chyba nie do mikrofonu, więc jakie do karty dźwiękowej??

Coś nie tak chyba z tymi sterami a konkretnie ich zamianą. :smiley:

A wracając do tematu może mikrofon jest uszkodzony, lub niestety nie najlepszej jakości.

nie no on mówi ze ma mikrofon ze słuchawkami ja miałem sterowniki do moch starych słuhawek więc problemu nie widze

Przeinstalowane na najnowsze ze strony ktora byla w programie (program ze sterownikami dolaczony to karty muzycznej: C-Media 3D Adudio Configurator

Nie mialem zadnej plytki ze sterami

Wiem i to mam ustawione na C-Media…

Zintegrowana 5.1 jakis relatek…

W zaawansowanych wlasciosciach: sterowniki tonu- noedostepne (zablokowane), inne sterowniki: zwiekszenie wydajnosci mikrofonu bylo odznazocze i teraz zaznaczylem moze cos pomoze

próbuj … jeśli nie pomoże może styki na wejściu są przybrudzone?? Jest płyn o nazwie Kontakt w spray u … pozwala na usuniecie zaśniedziałych powierzchni styku w gniazdkach…ale nie uzył bym w postaci spay u tylko zapałkę nawiniętą watkę i przeczyścić gniazdo :smiley: