Problem z Tunerem do obioru TV

Witam zakupiłem nastepujacy tuner tv http://allegro.pl/tuner-micro-dekoder-d … 73645.html

po podłączeniu do niego mojej pokojowej anteny od tv (mieszkam w bloku dostawcą sygnału tv jest firma UPC) i uruchomieniu programu Total media nie znajduje on zadnych kanałow nie widzi wogóle mojej anteny, jest to dziwne gdyż poprzednio miałem tuner wewnetrzny na PCi równiez do odbioru tv DVB-T i bez problemu łaczył się z moja antena i znajdował kanały co jest nei tak czy musze zakupic dodatkową siatkowa zewnetrzna antene??

Przecież to jest cyfrowy tuner DVB-T, jeżeli UPC wpuszcza w kabel sygnał cyfrowy to jest to sygnał w standardzie DVB-C i jest na pewno kodowany. Jedyne do czego może ci się przydać ten tuner to cyfrowa telewizja naziemna, czyli zamiast kabla z gniazdka UPC musisz podłączyć zwykłą antenę.

to jaki mam kupic wtedy tuner do tv żebym nie musiał dokupowac anteny zewnętrznej i dlaczego na poprzedniej karcei na PCi firmy medion również karta ta byla przeznaczona do obioru telewizji DVB-T wszystko działało normalnie

Zapewne poprzednia karta miała zarówno tuner analogowy, jak i cyfrowy. Ta którą kupiłeś ma tylko tuner cyfrowy DVB-T i jest to wyraźnie napisane na aukcji, napisane jest również co możesz na tym tunerze oglądać.

Są tunery DVB-T/DVB-C i taki tuner mógłby działać w UPC jeżeli nie kodują sygnału w co wątpię. Najlepiej zadzwoń do UPC i ich zapytaj.

oki pewnie masz racje że poprzedni był analogowy i cyfrowy ale UPC to cwaniaki przeciez cyfrowy sygnał DVB-T powinien być standardem nawet u nich i nei byłoby zadnych problemów

Dodane 12.04.2013 (Pt) 16:41

dokładnie to jest mój poprzedni tuner http://allegro.pl/cyfrowy-tuner-tv-dvb- … 67466.html

Dodane 12.04.2013 (Pt) 16:49

prosze jeszcze o wyjaśnienei rozumiem że UPC przesyła też sygnał tv cyfrowy ale w formacie DVB-C??

Ich kabel to wciskają w niego co chcą, nikt ci nie każe z nimi umowy podpisywać. Ponad to standard DVB-C nie miał by sensu gdyby z założenia w jednym kablu miał działać również DVB-T. To musi być albo jedno, albo drugie - na tym polega standaryzacja.

PS

Digital Video Broadcasting -Terrestrial

Digital Video Broadcasting -Cable

GOOGLE NIE BOLI