Problem z tunerem Leadtek winfast xp Global

Dzień dobry,

Kwestia dotyczy tunera Leadtek Winfast XP Global. Po zainstalowaniu stacje są w bardzo różnej jakości – część kanałów: np. 1, 2, TV4, stacja planszowa itd. są w jakości bardzo dobrej, inne, np. Europa-Europa, Ale Kino, cała seria Discovery śnieżą (można oglądać, ale śnieżą, niektóre silnie), a kilka stacji, zwłaszcza TVN i Polsat nie tylko śnieżą, ale jeszcze dodatkowo powstają na nich zakłócenia „przesuwające obraz” (niezbyt wiem jak to opisać – obraz wygląda tak jakby ktoś go właśnie wycierał i rozmazywał w poziome smugi). Z radiem jest podobnie, kilka stacji lekko trzeszczy, nawet Radio Maryja, które z tego co wiem zawsze i wszędzie odbiera.

  • Częstotliwości są sprawdzone z wykazem operatora i prawidłowe

  • Sprawdzałem różne funkcje programu (Cable, Antena, Adaptive Scan, Auto Fine Tune, Pal B D, a nawet Secam, ale to nie skutkuje)

  • Włożyłem tuner w inny slot (bez zmian)

  • Podejrzewałem tuner, wiec włożyłem go innego komputera i działa poprawnie.

W tej sytuacji myślę o zakłóceniach z wnętrza komputera lub o antenie, tyle, ze zanim rozkręcę wszystko, albo kupie drogie wzmacniacze chciałem zapytać o radę:

  • Czy to może być kwestia zakłóceń np. od zasilacza lub grafiki? (skoro cześć stacji ma obraz bardzo ładny)

  • Czy może to mieć związek z anteną? (na telewizorze obraz jest bardzo ładny na wszystkich stacjach)

A może macie inne pomysły?

Ps: Na innym forum ktoś sugerował sprawdzenie instalacji antenowej, więc od razu zaznaczam, iż z całą pewnością jest poprawna – początkowo po włożeniu kabla anteny do tunera migał LCD. Sytuację tę rozwiązał separator galwaniczny, a przy okazji jego podłączania wszystkie kabelki były kilkukrotnie wtykane, dokręcane, dociskane itd.