Problem z tunerem

(Kskorczyk17) #1

Witam. Ostatnio zakupiłem tuner do laptopa, wszystko zainstalowałem jak na instrukcji, podłączam go do komputera wszystko jest w porządku ale kiedy wyszukuje kanały przez program Blaze HDTV player program często się zacina po chwili ok. 15 min. odblokowuje się i tak w kółko % cały czas się przesuwa ale nie znajduje w ogóle żadnego kanału. Próbowałem także programem Windows media center to samo kiedy dojdzie do 100% i tak nie znajduje ani 1 kanału próbowałem na 2 kompach i nic. Może ktoś pomóc ?

(Revolver0) #2

Jaki tuner, jaka antena, vlc też odtwarza hdtv.

(Kskorczyk17) #3

tuner DVBTUSB01 w zestawie była taka mini antena :wink:

(Revolver0) #4

A sygnał docierający do Ciebie jest wystarczająco mocny byś mógł odbierać hdtv bez anteny zewnętrznej?

(Kskorczyk17) #5

hmm... tak właściwie nie jestem pewien da się to jakoś sprawdzić?

(Rradek22) #6

Podłącz pod normalną antenę zewnętrzną to złapiesz kanały, na tej mini antence nic nie złapiesz, chyba że będziesz pod nadajnikiem

(Revolver0) #7

Wykaz nadajników znajdziesz tu

(Kskorczyk17) #8

znalazłem jakąś antene znowu nic nie wyszukało co mogę jeszcze zrobić ??

(Revolver0) #9

zapewne bez zewnętrznej anteny nie dasz rady:( chyba że Twój operator kablówki puścił sygnał naziemnej telewizji cyfrowej po kablu, z darmowych programów zobacz czy da rade Splash Lite.

(Kskorczyk17) #10

próbowałem już kilkoma programami widocznie za słaby zasięg ;/

(Revolver0) #11

Jakie miasto, blok czy domek, jeśli domek to w jaki sposób masz tv, jak masz antenę siatkową podłącz pod nią tuner i wtedy zobacz, jeśli mieszkasz w bloku podłącz tuner pod kablówkę i zobacz czy coś złapiesz.

(Kskorczyk17) #12

blok a jeśli bym podpiął jeszcze wzmacniacz do tego mogło by pomóc ?

(Revolver0) #13

Powiedz jaką masz antenę tą drugą.

(Kskorczyk17) #14

dobra już jest ok ta druga zadziałała dzięki :wink:

(Revolver0) #15

Z podłączonym wzmacniaczem? i jaka ta antena, pokojowa?

(Kskorczyk17) #16

tak tak