Problem z tuszem w drukarce

Mam problem z czarnym tuszem w drukarce hp 3550.

Jakiś rok temu drukowałem głównie na czarno. Gdy tusz się skończył wyjąłem pojemnik bo ciągle mi się wyświetlało, że brak tuszu. Przeleżał tak sobie z pół roku aż do wykończenia kolorowego. Kupiłem zamiennik tzn na allegro jakąś tanioszke z recyklingu :wink: Wkładam i wyświetla się: Problem z pojemnikiem. Wsadziłem kolorowy (pusty) i problemu nie ma :? Wkałdam swój stary pusty pojemnik z tuszem czarnym i również wyświetla się: Problem z pojemnikiem :?

Moje pytanie… Czy jest coś nie tak z drukarką czy to może wina czarnych pojemników?

Pawlito , drukowałeś coś w celu wyrównania?? Zawsze lepiej kupować oryginalne tusze, bo nigdy nie wiadomo, co się może stać z drukarką po włożeniu jakichś kasetek no-name. Nie wiem, w jakiej cenie będą kartridże do twojej drukarki, ale ja za oryginalne zapłaciłam 55zł za czarny i 60zł za kolorowy.

Nie drukowałem w celu wyrównania, ponieważ nic się drukować nie chce (nie czyta cardridga).

Pawlito , czy te cardridge mają “na wierzchu” elektronike (tzn. piny widoczne) ??.

Chodzi Ci o te styki? Jeśli tak to wszystkie taśmy ochronne podklejane.

Pawlito , spróbuj włożyć oryginalny kartridż i napisz, czy są z nim jakieś problemy, czy nie.

Pawlito , najprawdopodobniej coś nie tak jest z mechanizmem wykrywającym pojemnik, nie wiem jaki to mechanizm zastosowano w tej drukarce (podobny problem miałem ale z tonerem w laserówce).

Jak masz instrukcje obsługi i schemat opisowy do niej, to zerknij na nią i zobacz gdzie co jest. Taki sprzęt musiał bym widzieć na oczy (wnętrzności :slight_smile: ), aby móc dokładnie zdiagnozować usterkę.

Olcia: Jak wkładam nowy regenerowany to się wyświetla Problem z pojemnikiem + czasami, że jest uszkodzony lub nierozpoznawalny. Jak wkładam stary oryginalny to wyświetla się Problem z pojemnikiem i tylko to. Natomiast jak dam stary, pusty kolorowy to wyświetla się tylko monit o braku tuszu (czyta wszystko bez problemu).

Rokk: niestety w instrukcji jest pokazane tylko jak uruchomić, zainstalować i włożyć cardridge nic więcej tam nie pisze.

Chyba się przejdę do jakiegoś serwisu, może w poniewdziałek.