Problem z twardym dyskiem samsung

Witam

Próbuje podłączyć i uruchomić twardy dysk ale gdy zacznie się włączać komputer z tym sprzętem to na początku zaraz gdy wyskakuję ładowanie Xp wyskakuje błąd na niebieskim ekranie ,że może spowodować uszkodzenie komputera ,że mam sprawdzić czy nie ma wirusów i nowo zainstalowanych dysków.odłączyłem go i zaniepokoiło mnie gniazdo , w które wkładam taśmę ma jeden z tych “cypków” zgięty niżej zdjęcia ,czy może to być powód??

i czy można to naprawić np:w Toruniu??

post-16610-13856533956404_thumb.jpg

post-16610-13856533957046_thumb.jpg

jest lekko zgięty i niżej osadzony niż inne

Delikatnie wyprostuj wygięty pin.

Czy na dysku twardym, który podłączyłeś jest zainstalowany jakiś system operacyjny, który instalowany był na innym komputerze ?

Jeżeli tak, to musisz sformatować ten dysk twardy i zainstalować system na nowo.

Podaj dokładny model tego dysku i sprawdzi się w sieci jak to powinno w tym danym modelu wyglądać …

Lecz na mój gust lekko się wygiął a TY jak wpinałeś taśmę na SIŁĘ i go wbiłeś do środka …

Powiedz jedno …

Komp chodził już pewien czas i nagle się tak stało ??

Czy coś robiłeś z dyskiem i po włączeniu tak się zaczął zachowywać ??

Jeżeli wziąłeś dysk od kumpla na którym jest jego system to przed odpaleniem go u siebie zrób formata i wgraj swój nowy system pod swój sprzęt :slight_smile:

Ojjjjj siłowe rozwiązanie kolega zastosował chyba nie dokonał oględzin wcześniej stany styków i złączy i teraz może być problem nie lada podkreślam może nie musi przedmówcy wyjaśnili co było nie tak zgadzam się w zupełności możesz go delikatnie wyciągnąć tylko nie urwij go w zupełności widziałem nawet dolutowany pin a jak nie to kup dokładnie taki sam dysk o takich samych parametrach z sprawną elektroniką (może mieć pełno Bad Sektorów) i delikatnie przełóż całość elektroniki wraz z gniazdem które jest zintegrowane z cała płytka elektroniki dysku

ogólnie to mam masa problemów tzn:

nie mam cd-rom bo jest uszkodzony

kupiłem nowy zasilacz bo wcześniejszy był na wykończeniu po podłączeniu go w ogóle sie nie uruchamia :frowning:

teraz podłączam dysk do mojego kompa (myślałem ze to jego wina ) i też lipa w serwisach komputerowych płaci sie kupę kasy i chciałem sam sobie poskładać do kupy

no ale niestety kończą mi sie pomysły :

dysk to samsung 80 g 7200/2ma/pata

procesor celron 1.7ghz

płyta asus p4pe-x

zasilacz seasonic ss-400 ht

Musisz sformatować partycję systemową i zainstalować na nowo system na tym dysku.

Potrzebny będzie Ci do tego napęd optyczny. Pożycz go od kogoś na czas instalacji systemu i sterowników, ale i tak bez napędu optycznego żyć się nie da. Kup jakiś napęd DVD-ROM (ok. 50-70 zł.), bądź jakiegoś używanego CD-ROMa za kilka (kilkanaście) złotych.

Instalacja systemu na tym dysku na innym komputerze nie wchodzi w grę, ponieważ mogą przydarzać się takie blue screeny, jak teraz.

System musisz zainstalować na swoim sprzęcie.

tylko że jak podłączyłem go do swojego kompa to wyskakuje niebieski błąd a gdy podłączam go pod tego kompa gdzie był wcześniej i wymieniłem zasilacz to nie chce w ogóle wystartować nawet biosa nie widać a na ekranie no wideo input czy jakoś tak :frowning:

To typowy błąd, gdy system instalowany był na innym komputerze. Musisz wykombinować skądś napęd optyczny, aby zainstalować system.

Zresetuj BIOS płyty głównej -> wyciągnij baterię z płyty głównej na co najmniej 30 minut. Po tym czasie włóż baterię z powrotem i uruchom komputer.

Coś z kartą graficzną. Karta graficzna nie podaje sygnału na monitor.

wystarczy pendrive…

można skopiować to co jest na CD od XP-ka (najlepiej u kogoś) i wrzucić na pendrive-a

PS. pendrive 1gb kosztuje 20zł…

kupiłem dziś nagrywarkę dvd i podpiąłem ją wyjąłem także baterie żeby sformatować biosa.

Dziwne ,że gdy miałem stary zasilacz to odpalał sie twardy dysk i wchodził do biosa a jak podłączyłem nowy to nie chce??

witam ponownie

podłączyłem wszystko nie wykrywa mi dvd , i mam takie dziwne komunikaty

post-16610-13856533963837_thumb.jpg

post-16610-13856533964446_thumb.jpg

Dysk twardy i napęd DVD masz podłączony do tej samej taśmy IDE, czy do osobnych taśm ?

Jeżeli na tej samej taśmie, to dysk twardy podłącz do ostatniej wtyczki taśmy i ustaw go zworką, jako MASTER (MA), a napęd DVD podłącz do środkowej wtyczki taśmy i ustaw go zworką, jako SLAVE (SL).

Jeżeli urządzenia masz na osobnych taśmach, to dysk twardy podłącz do taśmy PRIMARY IDE, do ostatniej wtyczki taśmy i ustaw go zworką, jako MASTER (MA).

Napęd DVD podłącz do drugiej taśmy - SECONDARY IDE, również do ostatniej wtyczki taśmy i również ustaw go zworką, jako MASTER (MA).

na zdjeciu mam opisane jak mam podłączone

post-16610-13856533965414_thumb.jpg

co to jest primary i seconadary

W napędzie DVD ustaw zworkę w pozycji MASTER (MA).

Powinien zostać wykryty.

Reszta podłączona prawidłowo.

Witam, miałem identyczny dysk, zaczął wywalać mi bluescreeny, pukać i stukać, system się wieszał, po czym dysk wyzionął ducha badsektor i do odzysku jedynie 12 gb, dałem synowi do zabawy. Kup nowego twardziela lub używkę i NIE SAMSUNGA Narka Ps. Primary - twardziel, secondary - nagrywarka itp.

Dalej walczę z tym kompem i nic mi nie wychodzi

podłączyłem dvd jest wykrywalny w biosie, dvd jest na osobnej taśmie ustawione na slave i dysk twardy na master też na osobnej taśmie(jak podłączyłem dvd na master do nie uruchamiał się komp w ogóle.

gdy próbuję zainstalować system to słychać jak startuję płyta ale zaraz wywala komunikat taki jak na zdjęciu.

brak sił…

post-16610-13856533965988_thumb.jpg

post-16610-13856533966544_thumb.jpg

ok już działa problemem był jednak ten zgięty pin w twardym dysku

dzięki za pomoc