Problem z twardym dyskiem

Witam, problem dręczy mnie już od dłuższego czasu, próbowałem moich wszystkich domowych sposobów, lecz bez skutku.

Dwa miesiące temu komputer zaczął mi szaleć. Wszystko się zacinało, nie dało się włączyć gry. Zaniosłem go do informatyka. Po dłuższej diagnozie stwierdził, że zasilacz i jedna kość RAMu do niczego już się nie nadaje. Wyjął je, spakował i zamontował zasilacz, który miał na stanie, czyli iBOX DR-8360BTX 350W. Poszedłem do tamtego zakładu, przyniosłem ‘naprawiony’ komputer, uruchamiam grę, a problem jest taki sam. Zadzwoniłem do niego, zawiozłem go i wziął się do dalszej reperacji. Padło na płytę główną. Wymienił ją (uszkodzona była MSI KT4AV) na MSI KT6V. Wszystko chodziło, jak należy. Po dwóch tygodniach pracy, komputer zaczął chodzić znacznie wolniej. Nie miałem nic do stracenia, zrobiłem format wszystkich partycji i wgrałem system operacyjny Windows XP. Problem był ten sam. Wpadłem na pomysł, że zmienię zworkę w moim dysku ATA (Seagate Barracuda 7200.9 160GB). Ustawiona była fabrycznie (Master = ON, Slave = OFF). Wyjąłem ją delikatnie nożyczkami, po czym włożyłem w drugie miejsce, które pokazane było na rysunku, który był przyklejony do dysku (przełożyłem na Custom Cable, o ile się nie mylę). Do tej pory, komputer uruchamiał się momentalnie, pasek windows przeskoczył tylko dwa razy, wszystko chodziło ekstra szybko, byłem bardzo zadowolony, ale zaczęły się problemy. Bardzo często, podczas gry w jedną grę MMORPG, Silkroad Online, dysk pracuje przez sekundę głośno, przez sekundę cicho, tak jakby piski, wyłącza się cały system i wyskakuje jednosekundowy Blue Screen Error. Stało się to dziś, ale nie pierwszy raz. Po wejściu w bios, po prostu nie czytał dysku. Komputer szybko chodzi tylko na zworce Custom Cable, nie testowałem na Master = ON, Slave = OFF. Pobrałem program do testowania dysków Seagate. S.M.A.R.T Test - Pass,

Long Drive Self Test - Failed,

Short Generic - Failed.

Czy to źle? Jak mogę zaradzić mojemu problemowi? Dysk załapał po 5-minutowym odpoczynku i włożenia kabla od nowa.

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc. Będę wdzięczny.