Problem z twardym dyskiem

(Pawel Uszynski87) #1

Mam dziwny problem z dyskiem twardym... Wszystko dziłało jak należy... a jak następnym rzem chciałem włączyć to już się nie dąło... pokazywał się ekran żeby uruchomić w trybie awaryjnym to uruchamiał sie ja wybierałem przy ostatnich działąjących ustawieniach... potem wcale a teraz nie dizłą i nie da sie zainstalować systemu i jako master nie chce sie uruchomic (ghoustem wrzuciłem obraz dysku z systemem...) ale jak o slave smiga dobrze testowałem pare dni muzyka leci z mptrójek z tego dysku i jeszczenie zauważyem żeby się winamp zaciął... więc nie wiem o co chodzi? mam kupić owy dysk czy jak? czy da się to naprawić?

(Johny) #2

Czy oprócz twardego dysku masz jeszcze napęd optyczny ?,napęd,zwłaszcza jeśli jest to nagrywarka,powinien być na master,a dysk na slave,dobrze jest też sprawdzić,czy oba urządzenia pracują w trybie DMA

(Pawel Uszynski87) #3

mam nagrywarkę i cd-rom, ale sprawdzałem odłączałem wszystki dyski i ustawialem ten dysk na master i to samo...

(Johny) #4

Skoro dysk działał to jest jakiś konflikt,a próbowałeś ten dysk podłączyć do osobnego kanału ?