Problem z twardym dyskiem

Mam dziwny problem z dyskiem twardym… Wszystko dziłało jak należy… a jak następnym rzem chciałem włączyć to już się nie dąło… pokazywał się ekran żeby uruchomić w trybie awaryjnym to uruchamiał sie ja wybierałem przy ostatnich działąjących ustawieniach… potem wcale a teraz nie dizłą i nie da sie zainstalować systemu i jako master nie chce sie uruchomic (ghoustem wrzuciłem obraz dysku z systemem…) ale jak o slave smiga dobrze testowałem pare dni muzyka leci z mptrójek z tego dysku i jeszczenie zauważyem żeby się winamp zaciął… więc nie wiem o co chodzi? mam kupić owy dysk czy jak? czy da się to naprawić?

Czy oprócz twardego dysku masz jeszcze napęd optyczny ?,napęd,zwłaszcza jeśli jest to nagrywarka,powinien być na master,a dysk na slave,dobrze jest też sprawdzić,czy oba urządzenia pracują w trybie DMA

mam nagrywarkę i cd-rom, ale sprawdzałem odłączałem wszystki dyski i ustawialem ten dysk na master i to samo…

Skoro dysk działał to jest jakiś konflikt,a próbowałeś ten dysk podłączyć do osobnego kanału ?