Problem z Twórz własne DVD-Video

Podczas próby nagrania nagrania płyty wyskakuje mi taki komunikat.

246dc838ebfebe2cm.jpg

Proszę o pomoc!!

Hej, przecież komunikat jest wyraźny :). Masz za mało miejsca na partycji C: na utworzenie (tymczasowego) pliku obrazu płyty. Zwolnij miejsce na tej partycji albo przenieś folder tymczasowy (wystarczy dla samego Nero) na inną, gdzie będziesz miał co najmniej te 4.1 - 4.5 GB wolnego.

Jak przenieść plik tymczasowy na partycji np D

Dla całego systemu - Prawoklik na ikonie Mój komputer -> Właściwości -> Zaawansowane -> Zmienne środowiskowe -> Zmienne dla użytkownika…

I tutaj zmień ścieżki zmiennych TEMP i TMP tak aby wskazywały na istniejący folder na partycji D:

Aby zmiany zaczęły obowiązywać - zrestartuj komputer.

Mała uwaga: Większość, napisanych z głową programów sobie z tą zmianą poradzi (bo korzysta ze zmiennej systemowej %temp%), ale istnieje niebezpieczeństwo, że któryś, autorstwa niedouczonego programisty będzie miał w opcjach ustawioną “na sztywno” ścieżkę do folderu tymczasowego. W takim przypadku będziesz musiał ręcznie popoprawiać te felerne aplikacje.

Dla samego Nero Vision -> tu mam kłopot bo nie używam tego programu. Przejrzyj opcje (przycisk ‘Configure’ u dołu okna) i sprawdź czy nie ma gdzieś miejsca na wpisanie ścieżki do czegoś w stylu ‘Temporary folder’.

  1. Nero Vision

  2. Konfiguruj

  3. Ustawienia aplikacji

  4. Foldery

  5. Pliki tymczasowe - tu określasz nowe miejsce.