Problem z tworzeniem partycji w Widnows 7

(Mrylec) #1

Witam!

Na Xp miałem 7 Partycji, wszystkie NTFS. Zmieniając na Widnows 7 x86 pousuwałem wszystkie partycje, i chciałem podczas instalacji zrobić sobie każdą inna partycje, ale udało mi się zrobić tylko 3 :? Teraz z poziomu windows'a nie mogę utworzyć żadnej partycji, próbowałem programem systemowym i EASUS partition Manager. W EASUS'ie gdy klikam na obszar nie podzielony nie mam żadnej funkcji do wybrania... Jedynie co to mogę ja przesuwać i dodać do innej partycji, a gdy robię to w systemowym programie wyskakuje mi komunikat:

wrmc2g.jpg

Gdy klikam tak wyskakuje mi ze "Nazwa Pakietu jest nieprawidłowa" Co mam zrobić abym mógł tworzyć następne partycje?

(Dimatheus) #2

Hej,

Możesz podzielić dysk na dowolną ilość partycji. Ale w MBR da się zapisać tylko i wyłącznie informacje o 4 partycjach podstawowych i więcej niż 4 podstawowych po prostu nie utworzysz. Zastanawiam się tylko, dlaczego 3 udało się utworzyć, a nie 4. Czyżby to był laptop z ukrytą partycją do przywracania systemu?? W każdym bądź razie najlepiej zrób tak - usuń ostatnią partycję, dzięki czemu jej miejsce złączy się z obszarem nie podzielonym na partycje. Następnie wybierasz cały ten obszar i tworzysz z niego partycję rozszerzoną - a w jej obrębie tworzysz następnie dyski logiczne - wynikałoby z tego, że powinieneś mieć ich 5. :slight_smile: I gotowe - później w eksplorerze powinieneś mieć widocznych 7 partycji. :slight_smile:

Zabiegi te wykonasz właśnie programem EASEUS Partition Manager Home Edition, dla którego dokładną instrukcję postępowania znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mrylec) #3

Wielkie dzięki za odpowiedź, ale wcześniej już poradziłem sobie właśnie takim sposobem jakim opisałeś :slight_smile: A co do tego że udało mi się utworzyć tylko 3 - Utworzyłem partycje dla Widnows'a, dla filmów i na inne duperele. A 4 partycja była zarezerwowana przez system, sama się utworzyła i miała 100MB. W systemie jej nie ma, widać jest to partycja jakaś rozruchowa czy zapasowa...

(Dimatheus) #4

Hej,

Nie ma sprawy... Widocznie sposób skuteczny, skoro razem go wybraliśmy... :slight_smile:

No tak, zapomniałem że to jest siódemka... :slight_smile: Faktycznie, przy czystej instalacji tworzona jest partycja zarezerwowana dla systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus