Problem z ucinamiem filmu avi

(arczi_lakota) #1

Mam problem z ucinamiem filmu avi a polega on na tym:

chce wyciąć kawałek filmu programem VirtualDub i już kiedyś to robiłem i nie było problemu ale w celu zmniejszenia rozmiaru wybieram direct Stream copy

i kiedy wybieram save segment video to nie może mi tego zapisać bo wyświetla się komunikat: "The source video stream uses a compression algorithm which is not compatible with avi files.Direct stream copy cannot be used with this video stream"

Co byście poradzili?

(Xk4k4shi) #2

nic na to nie poradzisz , to wina tego filmu

(Marcin E Pc) #3

Zapewne chcesz zapisać plik w innym formacie niż plik źródłowy, co bez rekompresji nie jest możliwe. Zaznacz Full Processing Mode, i powinno być ok, tylko wtedy to trwa.

(arczi_lakota) #4

A w jakiś inny sposób da rade wyciąć ?Może inny program?

Bo najpier ten film był w formacie DAT ALE PRZEROBIŁEM GO W TEN SPOSÓB NA AVI: Weź Mój komputer-> Narzędzia-> opcje folderów-> widok -> ukryj rozszerzenia znanych plików na puste okienko (bez ptaszka) i potem .dat zmień .avi Plik musi być na dysku.

(arczi_lakota) #5

Tak teraz się udało ale plik 2min16sec zajmuje teraz prawie 1gb...

a chodzi mi o to żeby zajmował możliwie najmniej

(Marcin E Pc) #6

Przy full processing mode poustawiaj jeszcze jakieś kodeki (polecam xvida, wybierasz to w opcji Compression), tylko jeszcze musisz mieć owego kodeka zainstalowanego.

Pozdro

PS. A ty zmieniłeś tylko jego rozszerzenie, dat jest charakterystyczny dla VCD, a zmiania rozszerzenia a kompresja to już jest różnica

(Placio74) #7

Albo... skorzystaj z Avidemux albo Movica.

W Avidemux możesz pozostawić Copy dla audio i wideo, ale kontener (format) wybierz MPEG-PS - przy zapisie nie zapomnij dodać rozszerzenia pliku (.mpg).

Wideo z VCD to MPEG-1 - więc jeśli miałbyś zmieniać rozszerzenie pliku, to co najwyżej na .mpg.

VirtualDub zapisuje praktycznie tylko do kontenera AVI - nie można w VD zapisać MPEG-1 bądź MPEG-2 bez rekompresji.

Natomiast Avidemux może odczytywać i zapisywać (bez rekompresji) MPEG-1 i MPEG-2.