Problem z udostępnianiem internetu z modemu USB przez jeden komputer do sieci połączonej routerem

Witam,

Mam problem, którego nie mogę w żaden sposób samodzielnie rozwiązać już od kilku dni. Mianowicie:

Jest sieć domowa 2 komputerów z systemem Windows 7 Professional połączona routerem Belkin (model: F5D7234-4 v3). Router został całkowicie przywrócony do ustawień fabrycznych. Przyłączyłem do niego oba komputery kablem. Wszystkie adresy zostały przydzielone z DHCP przez router - nic nie zmieniałem, nie kombinowałem. Skonfigurowałem komputery jako grupa domowa i komputery się widzą bez problemu, można również bez problemu udostępniać pliki itp.

Do jednego komputera mam podłączony modem 3G/LTE Huawei E3272 HiLink z internetem LTE od Plusa. Chcę z tego komputera udostępnić internet na router, czyli również na drugi komputer oraz na każdy inny, który połączy się z routerem.

Router jest na IP 192.168.2.1 i przydziela adresy z puli 192.168.2.2 - 192.168.2.100.

Modem z internetem USB sam przydziela sobie adres 192.168.1.100.

Klikam w Ustawieniach kart sieciowych na modem USB prawym -> Właściwości -> Zakładka ‘udostępnianie’ -> zaznaczam opcję ‘zezwalaj innym użytkownikom…’.

Wtedy w karcie sieciowej do połączenia z routerem wpisuje się we Właściwościach statyczny adres IP 192.168.137.1 oraz maska podsieci 255.255.255.0, a sieć z routerem jest jako “Sieć niezidentyfikowana” i wymiana plików z drugim komputerem jest niemożliwa itp.

 

Proszę o pomoc. Pilne.

Jesteś na NAT-em i to podwójnym lokalnie, a łącznie potrójnym licząc też sposób udostępniania internetu przez operatorów mobilnych. Próbuj wyłączyć zapore sieciową na routerze, jeśli nie pomoże to zapewne tylko połączenie z pominięciem routera cie ratuje. Lub zakup routera z USB pod modemy, np. tani TP link 3420.

W przypadku adresów prywatnych router nie wykonuje translacji, co można latwi sprawdzić. Tak więc nie ma tu potrójnej translacji adresów. Poza tym to i tak wplywa jedynie na wydajność. Jeśli podłączasz komputer pod port WAN podłącz pod port LAN. Komputer będzie pełnił rolę routera, a router przełącznika.