Problem z udostępnianiem polączenia WiFi na Viście

Witam,

Od jakiegoś czasu mam ogromny problem z internetem. Sprawa wygląda tak:

Mam stacjonarny komputer podłączony na stałe z internetem poprzez kabel. Na nim jest zainstalowany system Win Vista. Posiada on również kartę WiFi po której jest udostępniane połączenie internetowe w sieci domowej na laptopy w trybie ad-hoc. I tutaj pojawia się problem. Na laptopie, na którym mam zainstalowany system Win XP zrywa połączenie w momencie, gdy do sieci połączy się inny laptop (który ma zainstalowaną Vistę).

Gdy uruchomiony jest tylko główny komputer (Vista) i mój laptop (XP) to wszystko działa poprawnie. Zauważyłem jednak, że są sytuacje, w których oba laptopy pracują poprawnie, nie mam więc pojęcia o co chodzi :confused:

Domowa sieć działa zawsze, mogę pingować główny komputer, ale nie ma udostępnionego internetu :frowning:

Na wszystkich laptopach jest ustawione dynamiczne przydzielanie adresu (DHCP), na głównym przy karcie bezprzewodowej jest na sztywno ustawione 192.168.0.1 / 255.255.0.0. To raczej nie jest wina adresów, bo jak sprawdzałem na wszystkich komputerach przydzielane są adresy z tej samej puli i o tej samej masce, więc nie powinno być problemu.

Kiedy miałem na głównym kompie zainstalowany XP to wszystko działało bez problemu.

Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem?