Problem z udostępnianiem

Witam,

Mam komputer z internetem kablowym i kartą wi-fi (na usb). Zrobiłem na tym komputerze sieć AD-hoc. Na drugim komputerze, który był w pobliżu wykryło sieć bezprzewodową (tą którą utworzyłem na swoim komputerze). Podłączyłem się do niej. Było połączenie " tylko lokalne". Wszedłem na swój komputer, udostępniłem połączenie lokalne, czyli te z którego miałem internet kablowy. Niestety za nic nie dało rady aby internet był na drugim kompie, ciągle było tylko lokanlne. Około miesiąc sie z tym męcze i nic nie moge zrobic. Probowałem robic wpisujac te same adresy, itd. Nawet drukarki nie szło udostępnić.

Wszystko z tym połączeniem jest git tylko nie mozna nic udostępnić tak jakby cos bylo zwalone na kompie udostępniającym. Czy jest jakiś program który zajmuje sie udostepnianiem zasobów mojego komputera takich jak np. połączenie internetowe? Czy to może być blokada ze strony dostawcy neta kablowego? Prosze o rade, bo nic nie idzie z tym zrobic. Probowałem wszystkich opcji w windowsie.

a tak spytam - czy we właściwościach tej karty sieciowej włączyłeś opcje zezwolenia innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez twoje połącznanie z internetem ?!

Tak, mam

nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale jak nazywa się program, który zajmuje sie udostępnianiem neta dla innego kompa?

JAK: Konfigurowanie funkcji Udostępnianie połączenia internetowego w systemie Windows XP http://support.microsoft.com/kb/306126/PL/

Rozwiązywanie problemów z usługą Udostępnianie połączenia internetowego w systemie Windows XP http://support.microsoft.com/kb/308006/pl

btw.

Rozumiem że masz na obu kompach ustawione statyczne ip (np. 192.168.0.1 i 192.168.02) …ale czy na drugim komputerze ustawiłeś bramę z ip komputera udostępniającego?

Jak ustawie udostepnianie to zmieni mi adres karty LAN na 192… i potem zmieniam na automatyczne bo z zewnątrz przydzielają mi adres. Nastepnie w karcie wi-fi ustawiam taki adres i na drugim kompie taki sam tylko, że ip jedną cyfre dalej