Problem z udostępnieniem drukarek i plików w sieci

Witam

Mam następujący problem - komputery w tej samej grupie roboczej, dwa pod WinXP pozostałe 8 pod Win 2000 Profesional. Pliki i drukarki udostępniane w komputerach pod XP są na stałe, a w 2000 tylko po podłączeniu

Po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu się, przy próbie wydruku na drukarce sieciowej wyskakuje komunikat:

drukarka1.jpg

i dopiero wejście w otoczenie sieciowe i podłączenie danego komputera na nowo jako administrator; przy próbie podłączenia się wyskakuje komunikat:

drukarka2.jpg

pozwala na drukowanie, korzystanie z udostępnionych plików itd.

Sieć w pracy stawiał kolega, który miał jakie takie pojęcie, mogł tego mankamentu nie zauważyć, bo przy każdym komputerze była jakaś drukarka (mało ekonomiczne rozwiązanie), ale teraz lasery staniały i wywalczyłem zakup kilku (po jednym na biuro) - a tu taka kicha. Trudno biegać z rana i każdemu podłączać z osobna drukarki sieciowe do kompa.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

mam nadzieję, że drukarka dziala w trybie on-line :slight_smile: tak??

bez jaj :?

Problem dotyczy drukarki podłączonej do komputera z Win 2000, i plików na komputerach z tym systemem, drukarki pod XP i pliki udostępnione w tych komputerach działają bez zarzutu.

miałem ten sam problem WIN 2000 i XP… z XP po ponownym uruchomieniu nie było drukarki z Win 2000. Problem polega na tym ze win 2000 ma wylączone konto “Gość” i poprzez LAN nie można sie dostać do kompa z Win 2000.

Ja zrobiłem wg tego co jest napisane na TEJ STRONIE i wszycho działa okej :wink:

BINGO! !!

Jeśli jesteś z okolic Bielska-Białej to masz u mnie browara. Do Żywca nie jest daleko :piwko:

niestety…

ale z browara dziękuję :wink: (po wczorajszym spotkaniu absolwentów mojego wydziału ledwo co sie trzymam :smiley: )

w ogole warto przy sieciach poczytać sobie wszystkie działy - można znaleźć wiele interesujących niuansów dotyczących sieci :wink:

PZDR z WarszaFky

napisz co dokladnie zrobiles warto na przyszlosc pisac tak dla potomnosci!

wlaczyles tylko goscia? czy wlaczyles i haslo ustawiles?

RAJT - wystarczy przeczytac artykul… to zaledwie 15 minut

Przeczytałem artykuł i włączyłem kota GOŚĆ na stacjach z Win2000