Problem z udostępnieniem Neostrady innemu uzytkownikowi

Witam,

Założyłem dziś siostrze nowe konto na Windows XP i mam problem…

Gdy chce się zalogować z nowo utworzonego konta do neostrady pojawia się problem, mianowicie chcąc uruchomić pierwszy raz neostrade wpisuje hasło itd, przechodze do testu. Wynikiem jest widniejący napis z którego można wycztać “Modem nie jest podłączony do komputera”

Obie diody świecą ciągłym światłem, gdy chce połączyć sie z neostradą przez jej aplikację startową pojawia się błąd (623) a mimo wszystko neostrada czasem się podłącza. Nie wiem co z tym fantem zrobić, jeśli ktoś tworzył nowe konto i borykał się z tym problemem to proszę o jakieś porady…

Z góry thx za odpowiedzi. :slight_smile:

Start --> Panel sterowania --> Połączenia sieciowe --> Utwórz nowe połączenie:

Typ połączenia: Połącz z Internetem

Przygotowywanie: Konfiguruj moje połączenie ręcznie

Połączenie: Połącz używając modemu telefonicznego

Nazwa połączenia: neostrada

Numer telefonu: *

Informacje o koncie internetowym: podaj nazwę użytkownika i hasło (tak jak w papierach do neostrady)

potem zaznacz “dodaj skrót na pulpicie”

Mozliwe że jest to związane z brakiem pliku rasphone.pbk w katalogu C:/Windows/system32/ras/. Kopia tego pliku powinna się znajdować w katalogu C:/Document and Settings/All Users/Dane Aplikacji/Microsoft/Network/Connection/Pbk/. Wystarczy przekopiować plik rasphone.pbk do katalogu: C:/Windows/system32/ras/. Jesli jednak plik się zagubił wystarczy stworzyć pusty plik o nazwie rasphone.pbk i wkleić do C:/Windows/system32/ras/.

:smiley:

Zrobione,

Dzięki za rady. :smiley: