Problem z udostepnieniem połączenia internetowego

Witam

Mam dwa kompy… w obydwu karty sieciowe Elthernet (czy coś takiego)…

Niedawno miałem “radiówke” i konfiguracja nie sprawiała problemów - jeden komp ma bezpośrednie połączenie z netem, a drugi od niego “ciągnie”…

Tato sprawił neo… i zaczyna sie problem… Daje Kreator połączeń sieciowych (tak tak wiem to nie najlepsze, ale jak działało to czemu nie), Wszystko z intrukcją bla bla bla i dochodze do końcowego momentu tuż przed konfiguracją pisze :

“Zapora połączenia internetowego - włączona”

Najgłupsze jest to, że nic nie zaznaczałem a radiowym netem zawsze byłą wyłączone…

Tak się męcze i męcze, próbuje coś w pomocy znaleśc, ale coś nie znajduje…

Bardzo prosze o pomoc…

Tu troche oddale od tematu :

W innym temacie wyczytałem, że trzeba wpisać IP, jestem początkujący w sprawach sieciowych i mam pytanie - nie naruszy to nic w mojej neostradzie i czy jest to IP tylko dla mojej sieci??

Ale napisz co jużustawiłes mniej więcej - odradzam Kreatora

Napisz co już ustawiłeś?? hmm no ustawiłem wszystko … znaczy konfiguracja się powiodała i w ogóle, ale nie ma dostępu nawet do plików z kompa drugiego i na przemian… odradzasz kreator?? to co doradził byś innego?? tylko nie prosze o “programy typu” tylko coś konkretnego

Pozdro

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=85952

szukajcie a znajdziecie.

Złączono Posta : 11.08.2006 (Pią) 21:27

Jeżeli adresy są przypisane OK to pozostaje jeszcze przypisanie DNS w drugim kompie (odbierającym).

Jak moge sprawdzić jaki server DNS posiada “moja” neostrada??

Start->Uruchom->wpisz cmd i enter

a w konsoli wpisz

ipconfig /all

tam pojawią się adresy DNS, które musisz na drugim kompie wpisać we właściwościach karty sieciowej.