Problem z ugradem biosu. ASUS A7N8X

Witam

jakiś czas temu byłem zmuszony zakupić używaną płyte główną pod socket A, zakupiłem Asus’a A7N8X, chciałem dokładnie wczoraj podłączyć irde do w/w płyty i co prawda gniazdo na płycie jest ale w biosie nie ma ustawień do tego gniazda… przepatrzyłem całą instrukcję i się okazało że brakuje bardzo wielu u mnie w biosie ustawień. Rewizja biosu to 1020 natomiast na stronie asusa jest tylko wersja biosu dla “revision 1.03, 1.04, and 1.06” lub dla 2.0…

próbowałem upgrade’ować bios(sądze że po upgardzie wrócą te ustawienia których brakuje) wersja 1010 dla rewizji 2.0 no ale niestety wyskoczyło mi ze to nie dla tej wersji…

podejrzewam ze płyta którą kupiłem jest wyjęta z jakiejś partii komputerów typu dell, ibm itd nawet od zdjęcia zamieszczonego w instrukcji różni ją brak 2 portów USB na tylnym panelu…

OPIS z CPU-Z:

BIOS:

Brand: Phoenix Technologies, LTD

Version: ASUS A7N8X ACPI BIOS Rev 1020 Beta 002.T3

Date: 12/12/2003

Ktoś może spotkał się z takim problemem ? Może wie jak sobie z nim poradzić?

Nie kombinuj z biosem,bo się będzie kłaniał programator - wiele płyt może mieć wiele odmian tzw OEM dla innych producentów,a i bios zainstalowany może być z innej wersji niż oryginał.

Zastosuj irdę USB i po kłopocie.

A jak chcesz się bawić to sprawdź dokładnie opis modelu płyty na laminacie i google i szukaj jaki powinien być bios.