Problem z ukrytymi plikami

Mam problem, mianowicie nie ma możliwości pokazania ukrytych plików w windowsie. Po wejściu w narzędzia, opcje folderów, widok, i zaznaczeniu pokaz ukryte pliki i foldery a następnie zastosuj ok dalej tych plików ukrytych nie widac i jak się ponownie wchodzi to opcja ta jest odznaczona. Rozglądałem się troche po forach czy to nie aby jakas usterka windowsa którą naprawia sie zainstalowaniem jakiejś poprawki ale nic nie znalazłem. Korzystam z NOD32 też nic nie znalazło, ściągnąłem nawet darmową wersję Kasperskiego i też nic. Czy może ktoś zna rozwiązanie tego problemu

Skoro wstawiasz swój problem w dziale z logami, to wstawiaj logi.

Pokaż logi OTL

(Na Windows Vista uruchamiamy program z menu Uruchom jako Administrator… )

oraz GMER.

W GMER nic nie zmieniamy -> wciskamy Szukaj (skan potrwa kilkadziesiąt minut) -> po skanie Kopiuj.

http://www.wklej.org/id/131356/

log z combofix

Gdzie ty w moich linkach znalazłeś Combofixa?

Miałeś wstawić logi z narzędzi o których pisałem wyżej.

Combofix raczej nie miał nic specjalnego usuwać, log wygląda na czysty.

Menu Start -> Uruchom… -> Combofix /u

Wstaw jeszcze loga z GMER.

Sorry że nie wstawiłem logów programów ale nie znam sie na tym a gdzieś wcześniej czytałem wątek o takim problemei i tam to naprawiali combofixem własnie - dlatego uruchomiłem go.

Mam jeszcze raz zrobic skan combofixem ?

Tera patrze że po przeskanowaniu combofixem probelm sie naprawił ?

Sorry że nie wstawiłem logów programów ale nie znam sie na tym a gdzieś wcześniej czytałem wątek o takim problemei i tam to naprawiali combofixem własnie - dlatego uruchomiłem go.

Trochę się powtarzasz. :stuck_out_tongue:

No bo Combofix tak ma, że przywraca ustawienia systemu do domyślnych. Przyczyna problemu może być dalej w systemie, dlatego wstaw logi z narzędzi, o których pisałem wyżej.

http://www.wklej.org/id/131436/

log z gmera - troche długo skanowalo ten system

czy mógłby ktoś rzucić na to okiem eksperta…

z góry wielkie dzięki

No to raczej przyczyny już nie ma…

Pobierz i zastosuj OTC.

Wyczyść rejestr i dysk CCleaner.

Usuń zbędniki z autostartu.

Jeśli korzystasz z Przywracania Systemu, to wyłącz i włącz je na wszystkich dyskach. Instrukcja XP.

Wykonaj pełny skan DR WEB CureIt.

Gdy będą wirusy pokaż raport.

zrobiłem pełne skanowanie tym dr web

znalazł rzekomo dwa wirusy:

lpdiag.exe - C:\Program Files\LexPolonica\tools - Prawdopodobnie WIN.MAIL.WORM.Virus

A0044711.exe - C:\System Volume Information_restore{D5FF263A-086A-4C6E-BD0B-8E241AF4245D}\RP202 - Prawdopodobnie WIN.MAIL.WORM.Virus

takie cos się pojawiło nie za bardzo wiem jak wygenerowac log czy raport z tego progamu…

poza tym czy po tych wszytskich skanowaniach mam coś jeszcze usuwać jakieś katalogi, pliki ?

poza tym po uruchomieniu combofixa (postępowałem zgodnie z instrukcjami) teraz przy restarcie i uruchamianiu na nowo komputera są do wyboru jakieś nie wiem “opcję uruchamiania” jak to usunąć ?

z góry dzięki za pomoc

edytuj plik boot.ini (może być ukryty) i usuń z niego pogrubiony wiersz

potem zapisz zmiany i już

:slight_smile:

Przeszukalem cały komputer łącznie z plikami ukrytymi i nie znalazłem takiego pliku

jest za to plik boot.bak

a wnim

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

nie wiem czy to to samo ale chyba podobne

dodam że ta “opcja uruchamiania” pojawiła sie po skanowaniu combofixem - tam min utworzyło właśnie jakieś recovery mehcanizmy nei wiem jak to sie profesjonalnie nazywa… :slight_smile:

czy mogę odinstalować i pokasować te wszytskie hijack combofixy dr web kaspersky itp czy trzeba to trzymać ?

btw thx za zainteresowanie problemem

Dodane 07.08.2009 (Pt) 8:44

proszę o pomoc jak wyżej

w szczególności jak zlikwidować tą opcje przy uruchamianiu gdzie jest wybor miedzy

normalnym trybem a jakims

microsoft windows recovery console

pozdr

otwórz notatnik i wklej

zapisz jako boot.ini >> wszystkie pliki i wrzuć ten plik na C:\

:slight_smile: