Problem z umową TP-neostrada

witam

z dniem 31 listopada 2007 roku kończy mi się umowa na usługę Neostrada TP 1mega

i tu pojawia sie ogromny problem

chodzi mi o 30dni które obowiązują - trzeba na 30 dni przed wygaśnięciem umowy określić się co dale, czyli czy rezygnujemy z usługi czy podpisujemy nową umowę

jeśli tego nie zrobimy automatycznie zostaniemy przeniesieni na umowę bez terminową

Dopiero wczoraj spostrzegłem że mi umowa wygasa i chyba jest już po ptokach

na błękitnej linii powiedzieli mi żebym się spodziewał w grudniu rachunku na sumę ponad 280zł !!

raczej powinienes ich olacz i przejsc tam gdzie maja najlepsze warunki cenowe.neo jest zbyt droga nawet na umowie i lipna.no raczej musisz aplacoc ten rachunek bo mic juz nie zrobisz bo za pozno.pozdro

Kolega miał podobną sytuację 3 tygodnie przed wygaśnięciem umowy zgłosił w tpsa że chce zrezygnować. Pani mu powiedziała że dostanie rachunek za ostatni miesiąc i 50zł kary za to że nie zadzwonił przed 30 dniami. Zapytaj ich ile zapłacisz jak zrezygnujesz.

Idź do nich i zrób awanturę ;]

Niestety ale tak trzeba z nimi postępować.

I leć szybko. Mogą Ci policzyć za te kilka dni bo w grudniu płacisz rachunek za listopad. Może być ewentualnie tak, że zapłacisz te 280zł ale przy przedłużeniu umowy zostanie to wyrównane. Znam podobny przypadek i skończyło się to na odrobinie stresu.

Życzę opanowania i spokoju podczas wizyty w salonie telekompromitacji :wink:

co do rozwiązania umowy

to mi powiedzieli że mogę to zrobić tyle że muszę złożyć wymówienie a jeśli to zrobię teraz to tak czy siak w grudniu zapłacę 280zł abonamentu 220za neo + 58 abonamentu

jutro jadę do telepunktu i zobaczę czy uda mi sie coś wynegocjować

Barthezz z tego co ja kojażę to za internet płaci się z góry czyli np. 10listopada płace za listopad

natomiast abonament i koszt połączeń jest naliczany z dołu :frowning:

Zdaje mi się, że po miesiącu bo nawet jak zamawiasz internet to nie płacisz abonamentu od razu tylko za miesiąc.

wczoraj dzwoniłem dwa razy do tepsy i mówili mi ze nie ma szans uniknięcia tego większego abonamentu za neo

a przed chwilą zadzwoniłem jeszcze raz i bardzo miły Pan mi powiedział żeby sie nie denerwować i że wszystko można załatwić /cyt: “w końcu był długi weekend” :)/

a jeśli nie da rady uniknąć tej opłaty to mi sam dał do zrozumienia w sprytny sposób żeby rozwiązać umowę

czyli jak bym jutro złożył wymówienie umowy to 30dni by minęło 5 grudnia i bym zapłacił tylko za 5dni /podwyższony abonament za neo/

więc jutro odrazu do telepunktu uderzam

dzięki za pomoc wszystkim

i jak coś jest niejasne to pytajcie śmiało - napewno odpowiem

Pozdrawiam

Złączono Posta : 05.11.2007 (Pon) 20:31

byłem dzisiaj w telepunkcie

i beznadzieja

tak jak mówiłem neo jest naliczane z góry

ale co gorsze -mimo iż złożyłem dzisiaj wymówienie to i tak oprócz 30dniowego okresu wypowiedzenia obowiązuje koniec okresu rozliczeniowego /czyli i tak umowa zostanie rozwiązana z końcem grudnia/

czyli lipa

całe szczęście że tepsie spotkałem znajomego który tam pracuje

i jutro robimy cesje

przepisuje telefon na inną osobę /koszt takiej operacji 10zł/

i w ten sposób od grudnia nie mam neo tylko zmienia sie właściciel lini

tylko teraz mi sie cos przypomniało- swego czasu brałem telefon bezprzewodowy za złotówkę i tam tez coś było o umowie na jakiś czas /ze nie rozwiąże jej przed czasem bo wtedy kara będzie/

Ide szukać tej umowy

jak nie urok to sr…

beznadziejna sytuacja