Problem z update.exe, brak "system.dll"

Witam i pozdrawiam czytających.

Mam problem. Przy uruchamianiu komputera pojawia się u mnie komunikat o treści: “Update.exe - nie można znaleźć składnika”, a w treści komunikatu czytam: “uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono System.dll, ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić problem”.

Wobec powyższego mam pytanie do znających temat, jak można usunąć tenże problem, gdzie znajdę brakujące biblioteki dll, oraz jak je przywrócić do systemu. Komunikat pojawił się po odinstalowaniu DVD Shrinka 3.2, ale po jego ponownej instalacji nic się nie zmieniło. Może zatem ktoś będzie też wiedział, jak sprawdzić, która aplikacja wywołuje ten komunikat?

Posiadam Win XP HE z SP2 z wszystkimi aktualizacjami…

start \ uruchom \ msconfig \uruchamianie

odznacz ten program

Dzięki za podpowiedź, ale to nie to, niestety. W msconfig nie znalazłem żadnego odinstalowanego programu, który by tam jeszcze figurował. Jest czysto i wszystko pasuje. Może ktoś ma inne sugestie?

iceman1971

Proponuję odwiedzić witrynę Windows Update , być może nastąpiło uszkodzenie elementu Service Pack…

lub - jeżeli masz włączoną tę usługę, spróbuj przywrócić do punktu, w którym problem ten nie występował, poprzez usługę Przywracanie systemu , - to tylko sugestia, ale spróbować można.

Pozdrawiam

Dzięki.

Jak wspomniałem, mam wszystkie aktualizacje i poprawki, nic nowego mi nie wykryło. Przywracanie systemu też okazało się nieskuteczne, z powodu braku odpowiedniego punktu przywracania.

Poradziłem sobie już jednak z tym problemem dzięki programowi Drive Image, bo znalazłem płytkę z kopią partycji z systemem wykonaną tym programem. Musiałem tylko wykonać ponowną instalację kilku programów, co troszkę czasu zajęło. Ale na szczęście nie muszę formatować dysku, czego się obawiałem.

System.dll jest składnikiem Microsoft.NET Framework 1.1 lub 2.0

Start >> Panel sterowania >> Dodawanie lub usuwanie programów >> Sprawdź czy na liście masz zainstalowany Microsoft.NET Framework

jeżeli nie ściągnij z sieci i zainstaluj.

:smiley:

Dzięki.

Jak wspomniałem, mam wszystkie aktualizacje i poprawki, nic nowego mi nie wykryło. Przywracanie systemu też okazało się nieskuteczne, z powodu braku odpowiedniego punktu przywracania.

Poradziłem sobie już jednak z tym problemem dzięki programowi Drive Image, bo znalazłem płytkę z kopią partycji z systemem wykonaną tym programem. Musiałem tylko wykonać ponowną instalację kilku programów, co troszkę czasu zajęło. Ale na szczęście nie muszę formatować dysku, czego się obawiałem.

Złączono Posta : 28.12.2006 (Czw) 20:51

Net Framework 2 mam (z poprwkami do poprzedniej wersji 1.1 pl), nie jestem jednak pewny, w jaki sposób mógł ulec awarii.

Teraz jednakże kopię partycji lepiej zabezpieczę przed zaginięciem, pewnie jeszcze nieraz okaże się przydatna.

Dziękuję wszystkim za pomoc.