Problem z update manager w AVG WERSJA 8.0.100


(romdan) #1

z chwilą pojawienia się wczoraj nowej wersji avg 8.0.100 free w dobrych programach zainstalowałem wczoraj tę nową wersję i tu wystąpił u mnie problem a mianowicie-jakiekolwiek otwarcie komputera lub tez skorzystanie z update menager'a powoduje to,że pojawia sie natychmiast informacja "server connect failed" i zmianę zakładkdki update manager na czerwono i także na pasku pojawia się ikonka z wykrzyknikiem.po wejsciu do ustawień wystarczy tylko kliknąc na save changes i wszystko powraca do normy tj ikonka na pasku jest normalna tj active (zielona) ,hi...zastosowałem standartowe uruchomianie przy instalacji i tu takie cudo,hi..z nową instalacja weszła wersja 269.23.2/1392 i program 8.0.100 i to wszystko jest datowane bodajże 23.04.2007.posiadajac do wczoraj avg free 7.5 aktualny i avg spyware aktualny nie mialem absolutnie żadnego problemu z update w avg 7.5 i avg spyware i wszystko było o'k do chwili pobrania nowej nowszej wersji avg free(stare wersje nowy program avg zdeinstalował).jak to ugryzc te cudo w tej nowej wersji?

rom

W dniu 26.04.2008 , o godzinie 12:01 został dopisany post przez romdan

liczba pobrań tegoż programu od chwili jego zaistnienia w "dobrych programach" (avg 8.0.100free) jest imponująca a czyżby nikt nie mogł podpowiedziec co jest grane z tym update manager i jego serwerem,hi...chyba coś jest nie tak,że nikt nie podejmuje tematu a..... szkoda.

rom

W dniu 01.05.2008 , o godzinie 17:16 został dopisany post przez romdan

czy jest ktoś kto miał moze problem i sie z nim uporał lub wie jak to ugryzc to bym sie ucieszył.od chwili zaistnienia wersji avg free 8.0.100 nie mogę się uporac z "update server cannect failed",hi....czyżby tylko ja mam z tym problem na tyle pobran z dobrych programow tej wersji avg,hi...


(Radek_P) #2

Jeśli masz firewalla to musisz odblokować dostęp dla programu avgupd, który znajduje się w X:\Program Files\AVG\AVG8

(w miejsce X wstaw literkę dysku, na którym zainstalowałeś program)


(romdan) #3

dzięki za chęci po takim terminie,hi...ale to już przerabiałem z chwila zainstalowania tegoż programu.niestety problem jest do dziś i chyba.....gdzies indziej.w/w program mozna aktualizowac ręcznie i własnie z tego miejsca ale automat w tym programie niestety nie chodzi do dziś.

romdan


(BLACHA) #4

Witam

Miałem ten sam problem. Okazuje się, że faktycznie aktualizacje AVG były blokowane przez firewalla. Wcześniejsze odpowiedzi tego posta naprowadziły mnie na rozwiązanie, które w przypadku mojego kompa zadziałało. Otóż wszedłem do folderu programu, tam znalazłem plik avgupd a następnie, po podwójnym kliknięciu odezwał się firewall (wcześniej aktualizacja nie inicjowała firewalla) i po zezwoleniu na dostęp do internetu aktualizacja AVG przebiegła prawidłowo. Myślę, że już nie będzie więcej problemów z aktualizacją.

Pozdrawiam

EDIT: A jednak daej występuje ten sam problem.

Jeśli ktoś ma jakieś rozwiązanie ... będę wdzięczny za podpowiedź. !!


(romdan) #5

wersje avg 8.0.100 od samego poczatku mozna li tylko aktualizowac recznie bez problemu klikajac na "updat.exe" w programie avg 8.0.1 ale problem automatycznej aktualizacji nadal istnieje.kontaktowalem siez tym problemem z przedstawicielami firmy avg na polske i problem jest po stronie tworcow gdzie w wersji free dali w zakladce URL adres strony ktorej nie mozna zmieniac w wersji free. tu jest problem gdyz ta strona jest bardzo zadko dostepna,hi...mam zapewnienie ,ze byc moze? (ponoc cos za cos!) to wkrotce zmienia,hi....

romdan