Problem z update manager w AVG WERSJA 8.0.100

z chwilą pojawienia się wczoraj nowej wersji avg 8.0.100 free w dobrych programach zainstalowałem wczoraj tę nową wersję i tu wystąpił u mnie problem a mianowicie-jakiekolwiek otwarcie komputera lub tez skorzystanie z update menager’a powoduje to,że pojawia sie natychmiast informacja “server connect failed” i zmianę zakładkdki update manager na czerwono i także na pasku pojawia się ikonka z wykrzyknikiem.po wejsciu do ustawień wystarczy tylko kliknąc na save changes i wszystko powraca do normy tj ikonka na pasku jest normalna tj active (zielona) ,hi…zastosowałem standartowe uruchomianie przy instalacji i tu takie cudo,hi…z nową instalacja weszła wersja 269.23.2/1392 i program 8.0.100 i to wszystko jest datowane bodajże 23.04.2007.posiadajac do wczoraj avg free 7.5 aktualny i avg spyware aktualny nie mialem absolutnie żadnego problemu z update w avg 7.5 i avg spyware i wszystko było o’k do chwili pobrania nowej nowszej wersji avg free(stare wersje nowy program avg zdeinstalował).jak to ugryzc te cudo w tej nowej wersji?

rom

W dniu 26.04.2008 , o godzinie 12:01 został dopisany post przez romdan

liczba pobrań tegoż programu od chwili jego zaistnienia w “dobrych programach” (avg 8.0.100free) jest imponująca a czyżby nikt nie mogł podpowiedziec co jest grane z tym update manager i jego serwerem,hi…chyba coś jest nie tak,że nikt nie podejmuje tematu a… szkoda.

rom

W dniu 01.05.2008 , o godzinie 17:16 został dopisany post przez romdan

czy jest ktoś kto miał moze problem i sie z nim uporał lub wie jak to ugryzc to bym sie ucieszył.od chwili zaistnienia wersji avg free 8.0.100 nie mogę się uporac z “update server cannect failed”,hi…czyżby tylko ja mam z tym problem na tyle pobran z dobrych programow tej wersji avg,hi…

Jeśli masz firewalla to musisz odblokować dostęp dla programu avgupd, który znajduje się w X:\Program Files\AVG\AVG8

(w miejsce X wstaw literkę dysku, na którym zainstalowałeś program)

dzięki za chęci po takim terminie,hi…ale to już przerabiałem z chwila zainstalowania tegoż programu.niestety problem jest do dziś i chyba…gdzies indziej.w/w program mozna aktualizowac ręcznie i własnie z tego miejsca ale automat w tym programie niestety nie chodzi do dziś.

romdan

Witam

Miałem ten sam problem. Okazuje się, że faktycznie aktualizacje AVG były blokowane przez firewalla. Wcześniejsze odpowiedzi tego posta naprowadziły mnie na rozwiązanie, które w przypadku mojego kompa zadziałało. Otóż wszedłem do folderu programu, tam znalazłem plik avgupd a następnie, po podwójnym kliknięciu odezwał się firewall (wcześniej aktualizacja nie inicjowała firewalla) i po zezwoleniu na dostęp do internetu aktualizacja AVG przebiegła prawidłowo. Myślę, że już nie będzie więcej problemów z aktualizacją.

Pozdrawiam

EDIT: A jednak daej występuje ten sam problem.

Jeśli ktoś ma jakieś rozwiązanie … będę wdzięczny za podpowiedź. !!

wersje avg 8.0.100 od samego poczatku mozna li tylko aktualizowac recznie bez problemu klikajac na “updat.exe” w programie avg 8.0.1 ale problem automatycznej aktualizacji nadal istnieje.kontaktowalem siez tym problemem z przedstawicielami firmy avg na polske i problem jest po stronie tworcow gdzie w wersji free dali w zakladce URL adres strony ktorej nie mozna zmieniac w wersji free. tu jest problem gdyz ta strona jest bardzo zadko dostepna,hi…mam zapewnienie ,ze byc moze? (ponoc cos za cos!) to wkrotce zmienia,hi…

romdan