Problem z "UPDATE" z Vista do Windows 7


(Tomc22) #1

Witam Wszystkich!

problem polega na tym że po przeprowadzonych testach kompa programem "Windows 7 Upgrade Advisor Beta" wszystko jest O.K natomiast przy próbie zrobienia update do windows 7 dostaję komunikat: "You can’t do a typical upgrade using an installation disc that’s different from the language installed on your computer. Go online to see how to install Windows 7 and keep your files and settings. " na stronie podanej w linku do MS jest dzicinna instrukja instalacji która wcale nie pomaga. Zaistalowałem w vista pakiet jezykowy angielski zmieniłem jezyk... i dalej nic.

komp to Vista x64....sevena też mam x64

a na koniec chodzi mi o to ze wcale mi się nie usmiecha format i postawienie siódemki...

p.s szukałem na forum odpowiedzi na powyższy problem ale nie znalazłem.....

z góry dziękuję i proszę o pomoc

Silent


(MarS) #2

Po pierwsze: nie możesz zainstalować 7-mki jako upgrade bo nie ma wersji finalnej

Po drugie: pakiet językowy to tylko dodatek - interfejs językowy a nie cały system w danym języku, więc jakiego byś języka nie instalował to i tak głównym "fabrycznym" językiem jest polski. Musisz mieć więc zlokalizowaną wersję Windows 7 PL

Po trzecie: Upgrade Advisor bada konfigurację pod kątem zgodności z Windows 7 a nie ocenia czy instalacja się powiedzie czy nie


(Tomc22) #3

hmmmmm.... rozumiem..tylko..powiem jeszcze tak....kolega dokładnie z tej samej płyty która mi dał czyli wersją jak to nazwałeś zlokalizowaną zrobił ten sam proces "update'u" bez konieczności stawiania nowego systemu....też mial viste i u niego poszło i zrobiło tylko sam upgrade z visty do 7 i wszystko pięknie hula a mnie się domaga wersji jezykowez zgodnej wychodzi na to ze z siódemka czyli angielskiej...

wiem ze nie ma systemu w ver. PL tylko z WU trzeba se pobrać język do 7....ale to już jak postawimy samą 7...echhhhh chyba se to daruje narazie....


(PaPuX) #4

Nie może?? Dziwne.

Ja mogłem. Wszystko sprowadziło się do kliknięcia Aktualizuj zamiast czyta instalacja.

System zaktualizował się sam i pozostawiając wszelkie programy bez formatowania partycji.


(MarS) #5

Faktycznie dziwne, gdyż od zawsze było mówione, że testowe wersje Windows 7 nie pozwalają na upgrade


(PaPuX) #6

Ta wersja pozwala na aktualizacje z Visty do Seven. (instalacja z poziomu Windows Vista)

f9a73738.jpg

Pod warunkiem że są to te same wersje regionalne, czyli Polskie.


(Tomc22) #7

czyli z tej ver. która podałeś powinno mi się zaktualizować do sevena...tylko na stronie MS do czasu gdy było to mozliwe było wersje w kilku językach bez polskiego więc skąd mam wiedzieć czy ver. którą ja mam jest odpowiednia...czy tez moja vista jest coś nie tak....a jest polska....hmmmm

-- Dodane 11.09.2009 (Pt) 10:25 --

no i na koniec powiem że problem jest nie do przeskoczenia dla mnie....znalazłem inny dysk insatalacyjny z sevenem a mainowicie: WINDOWS 7 RTM FINAL 7600.16385 x86 oraz x64 + Loader PL tj. całość spolszczona.... płyta ta zawiera wszystkie dostepne wersje systemów 7....daje mozliwośc wyboru przy instalacji....po wybraniu systemu Ultimate x64 bo takowy komputer posiadam wystepuję komunikat: Nie można wykonać uaktualniania systemu Windows z powodu następujących problemów. Anuluj uaktualnienie, wykonaj poszczególne zadania, a następnie uruchom ponownie uaktualnienie, aby kontynuować.

* Nie można uaktualnić z 64-bitowej wersji systemu Windows do wersji 32-bitowej. Aby wykonać uaktualnienie, uzyskaj wersję 64-bitową dysku instalacyjnego lub przejdź do trybu online, aby dowiedzieć się, jak zainstalować system Windows 7 i zachować swoje pliki oraz ustawienia.

* Nie można uaktualnić z 32-bitowej wersji systemu Windows do wersji 64-bitowej. Aby wykonać uaktualnienie, uzyskaj wersję 32-bitową dysku instalacyjnego lub przejdź do trybu online, aby dowiedzieć się, jak zainstalować system Windows 7 i zachować swoje pliki oraz ustawienia.

* Przed kontynuowaniem należy uruchomić ponownie system Windows w celu wprowadzenia wymaganych zmian w systemie plików.

Uaktualnienie systemu Windows będzie miało wpływ na następujące funkcje:

* Zainstalowane pakiety językowe nie będą dostępne po wykonaniu uaktualnienia. Po zakończeniu uaktualniania będzie konieczne ich ponowne zainstalowanie.

Uaktualnienie systemu Windows będzie miało wpływ na następujące urządzenia i/lub programy:

Te programy mogą nie działać prawidłowo po uaktualnieniu. Zalecamy ich odinstalowanie przed rozpoczęciem uaktualniania. Anuluj uaktualnienie, przejdź do Panelu sterowania i wyszukaj ciąg „odinstalowanie programu”. Uwaga: programy oznaczone znakiem * mogą zostać bezpiecznie zainstalowane ponownie po uaktualnieniu.

o Daemon Tools

o Norton Ghost 14.0

Nie mam pojęcia co z takimi głupotami zrobić....może ktos z was coś mądrego wymyśli.....

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc


(Max Graczyk) #8

Słuchaj, musisz mieć przede wszystkim i wersję x86 lub x64 działającego systemu i płytkę instalacyjną z wersją dokładnie taką samą, jak wersja działającego systemu operacyjnego (x86 lub x64).

PaPuX , podałeś wersję 64-bitową systemu Windows 7 RTM. Mogło to doprowadzić do zmyłki i próbuje teraz zaktualizować wersję x86 do x64 lub na odwrót.

tomc22 , wejdź w Menu Start -> PPM* na opcję Komputer -> Wybierz opcję Właściwości i przeczytaj wersję systemu Windows Vista (32-bitowa lub 64-bitowa).

Jeżeli masz wersję 64-bitową (x64), pobierz płytkę instalacyjną wersji 64-bitowej i spróbuj ponownie z aktualizacją.

Jeżeli masz wersję 32-bitową (x86), pobierz płytkę instalacyjną wersji 32-bitowej i spróbuj ponownie z aktualizacją.

Jeżeli masz płytkę instalacyjną z dwoma wersjami (32-bitowa i 64-bitowa):

Jeżeli masz wersję 64-bitową, wybierz architekturę x64 i spróbuj ponownie.

Jeżeli masz wersję 32-bitową, wybierz architekturę x86 i spróbuj ponownie.

Przede wszystkim odinstaluj programy Norton Ghost i DAEMON Tools, ponieważ według instalatora mogą sprawiać problemy w czasie aktualizacji i może dlatego instalka nie chce ruszyć. Spróbuj je odinstalować i spróbuj ponownie zaktualizować system :slight_smile:

*PPM (ang. RMB) - Prawy Przycisk Myszy (ang. Right Mouse Button).