Problem z "UPDATE" z Vista do Windows 7

Witam Wszystkich!

problem polega na tym że po przeprowadzonych testach kompa programem “Windows 7 Upgrade Advisor Beta” wszystko jest O.K natomiast przy próbie zrobienia update do windows 7 dostaję komunikat: "You can’t do a typical upgrade using an installation disc that’s different from the language installed on your computer. Go online to see how to install Windows 7 and keep your files and settings. " na stronie podanej w linku do MS jest dzicinna instrukja instalacji która wcale nie pomaga. Zaistalowałem w vista pakiet jezykowy angielski zmieniłem jezyk… i dalej nic.

komp to Vista x64…sevena też mam x64

a na koniec chodzi mi o to ze wcale mi się nie usmiecha format i postawienie siódemki…

p.s szukałem na forum odpowiedzi na powyższy problem ale nie znalazłem…

z góry dziękuję i proszę o pomoc

Silent

Po pierwsze: nie możesz zainstalować 7-mki jako upgrade bo nie ma wersji finalnej

Po drugie: pakiet językowy to tylko dodatek - interfejs językowy a nie cały system w danym języku, więc jakiego byś języka nie instalował to i tak głównym “fabrycznym” językiem jest polski. Musisz mieć więc zlokalizowaną wersję Windows 7 PL

Po trzecie: Upgrade Advisor bada konfigurację pod kątem zgodności z Windows 7 a nie ocenia czy instalacja się powiedzie czy nie

hmmmmm… rozumiem…tylko…powiem jeszcze tak…kolega dokładnie z tej samej płyty która mi dał czyli wersją jak to nazwałeś zlokalizowaną zrobił ten sam proces “update’u” bez konieczności stawiania nowego systemu…też mial viste i u niego poszło i zrobiło tylko sam upgrade z visty do 7 i wszystko pięknie hula a mnie się domaga wersji jezykowez zgodnej wychodzi na to ze z siódemka czyli angielskiej…

wiem ze nie ma systemu w ver. PL tylko z WU trzeba se pobrać język do 7…ale to już jak postawimy samą 7…echhhhh chyba se to daruje narazie…

Nie może?? Dziwne.

Ja mogłem. Wszystko sprowadziło się do kliknięcia Aktualizuj zamiast czyta instalacja.

System zaktualizował się sam i pozostawiając wszelkie programy bez formatowania partycji.

Faktycznie dziwne, gdyż od zawsze było mówione, że testowe wersje Windows 7 nie pozwalają na upgrade

Ta wersja pozwala na aktualizacje z Visty do Seven. (instalacja z poziomu Windows Vista)

f9a73738.jpg

Pod warunkiem że są to te same wersje regionalne, czyli Polskie.

czyli z tej ver. która podałeś powinno mi się zaktualizować do sevena…tylko na stronie MS do czasu gdy było to mozliwe było wersje w kilku językach bez polskiego więc skąd mam wiedzieć czy ver. którą ja mam jest odpowiednia…czy tez moja vista jest coś nie tak…a jest polska…hmmmm

Dodane 11.09.2009 (Pt) 10:25

no i na koniec powiem że problem jest nie do przeskoczenia dla mnie…znalazłem inny dysk insatalacyjny z sevenem a mainowicie: WINDOWS 7 RTM FINAL 7600.16385 x86 oraz x64 + Loader PL tj. całość spolszczona… płyta ta zawiera wszystkie dostepne wersje systemów 7…daje mozliwośc wyboru przy instalacji…po wybraniu systemu Ultimate x64 bo takowy komputer posiadam wystepuję komunikat: Nie można wykonać uaktualniania systemu Windows z powodu następujących problemów. Anuluj uaktualnienie, wykonaj poszczególne zadania, a następnie uruchom ponownie uaktualnienie, aby kontynuować.

* Nie można uaktualnić z 64-bitowej wersji systemu Windows do wersji 32-bitowej. Aby wykonać uaktualnienie, uzyskaj wersję 64-bitową dysku instalacyjnego lub przejdź do trybu online, aby dowiedzieć się, jak zainstalować system Windows 7 i zachować swoje pliki oraz ustawienia.

* Nie można uaktualnić z 32-bitowej wersji systemu Windows do wersji 64-bitowej. Aby wykonać uaktualnienie, uzyskaj wersję 32-bitową dysku instalacyjnego lub przejdź do trybu online, aby dowiedzieć się, jak zainstalować system Windows 7 i zachować swoje pliki oraz ustawienia.

* Przed kontynuowaniem należy uruchomić ponownie system Windows w celu wprowadzenia wymaganych zmian w systemie plików.

Uaktualnienie systemu Windows będzie miało wpływ na następujące funkcje:

* Zainstalowane pakiety językowe nie będą dostępne po wykonaniu uaktualnienia. Po zakończeniu uaktualniania będzie konieczne ich ponowne zainstalowanie.

Uaktualnienie systemu Windows będzie miało wpływ na następujące urządzenia i/lub programy:

Te programy mogą nie działać prawidłowo po uaktualnieniu. Zalecamy ich odinstalowanie przed rozpoczęciem uaktualniania. Anuluj uaktualnienie, przejdź do Panelu sterowania i wyszukaj ciąg „odinstalowanie programu”. Uwaga: programy oznaczone znakiem * mogą zostać bezpiecznie zainstalowane ponownie po uaktualnieniu.

o Daemon Tools

o Norton Ghost 14.0

Nie mam pojęcia co z takimi głupotami zrobić…może ktos z was coś mądrego wymyśli…

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Słuchaj, musisz mieć przede wszystkim i wersję x86 lub x64 działającego systemu i płytkę instalacyjną z wersją dokładnie taką samą, jak wersja działającego systemu operacyjnego (x86 lub x64).

PaPuX , podałeś wersję 64-bitową systemu Windows 7 RTM. Mogło to doprowadzić do zmyłki i próbuje teraz zaktualizować wersję x86 do x64 lub na odwrót.

tomc22 , wejdź w Menu Start -> PPM* na opcję Komputer -> Wybierz opcję Właściwości i przeczytaj wersję systemu Windows Vista (32-bitowa lub 64-bitowa).

Jeżeli masz wersję 64-bitową (x64), pobierz płytkę instalacyjną wersji 64-bitowej i spróbuj ponownie z aktualizacją.

Jeżeli masz wersję 32-bitową (x86), pobierz płytkę instalacyjną wersji 32-bitowej i spróbuj ponownie z aktualizacją.

Jeżeli masz płytkę instalacyjną z dwoma wersjami (32-bitowa i 64-bitowa):

Jeżeli masz wersję 64-bitową, wybierz architekturę x64 i spróbuj ponownie.

Jeżeli masz wersję 32-bitową, wybierz architekturę x86 i spróbuj ponownie.

Przede wszystkim odinstaluj programy Norton Ghost i DAEMON Tools, ponieważ według instalatora mogą sprawiać problemy w czasie aktualizacji i może dlatego instalka nie chce ruszyć. Spróbuj je odinstalować i spróbuj ponownie zaktualizować system :slight_smile:

*PPM (ang. RMB) - Prawy Przycisk Myszy (ang. Right Mouse Button).