Problem z uprawinieniami win7 2 systemy

Witam,

Mam 2 dyski na każdym win7 32 bit. Posiadam konto administratora na obu systemach. Nazwijmy pierwszy sytem x drugi y. System x był pierwszym systemem, potem zainstalowałem system y na drugim dysku dla innych użytkowników, Aby uniknąć grzebania w moich plikach uruchomiłem system y i dałem zero uprawinień na obu partycjach dysku na którym jest system x partycje to C i D. Problem w tym że po uruchomineiu systemu x nie mam dostępu do dysku. Oczywiście próbowałem to odkręcić i w wyniku mam dostęp do partyci D ale nie do plików które się na niej znajdują.

Gdy klikam na jakiś plik wyskakuje okno "Obecnie nie masz uprawnień dostępu do tego folderu 

kliknij przycisk kontynuuj aby uzyskać na stałe dostęp do tego folderu."

Klikam kontynuuj i jest zero reakcji.

Proszę o szybką pomoc.

przy okazji jeśli ma ktoś linka do win7 sp1 64 bit to bardzo bym prosił. MAM KLUCZ NIE MAM WIN.

Nie bardzo rozumiem, po co stawiać drugi system dla innych użytkowników? Nie wystarczyło utworzyć konta użytkowników lub nawet konto Gościa i ograniczyć uprawnienia?

Rozumiem, że w tym drugim systemie (Y) nadałeś z powrotem uprawnienia dla tych dwóch partycji? i to nie pomogło?

 

Może ten temat Ci pomoże — troszkę inny problem, ale warto spróbować.

NIestety to nie pomogło :frowning:

Owi użytkownicy to specjaliści w ściąganiu wirusów i całego syfu z internetu pomimo zabespieczeń np WINguard czy jakoś tak :P.

A czy jak bym zformatował c to d by działał ??

Windows “honoruje” uprawnienia do plików i folderów drugiego Windowsa . Zmiana uprawnień do tych plików i folderów zwłaszcza systemowych powoduje wewnętrzną niespójność i nawet jeżeli na pozór wydaje się , że system działa prawidłowo to tylko złudzenie ! Taki system jest źródłem niekończących się problemów . Innymi słowy nie ma innego wyjścia jak REINSTALACJA . Tylko Linux (np. SLAX) “ma w nosie” uprawnienia do plików i  folderów nadane przez Windows . Tylko Instalator Windows jest w stanie nadać prawidłowe uprawnienia plikom i folderom . Marzenie , że zrobi to jakiś program lub można to przywrócić ręcznie tak jak to było przed zmianą to marzenie “ściętej głowy” .

 

http://ftp.cc.uoc.gr/mirrors/linux/slax/SLAX-6.x/

http://ftp.cc.uoc.gr/mirrors/linux/slax/Slax-7.x/

No dobra to zainstaluje jeszcze raz a możesz podać jakiś link do win7 64 bit sp1 ?? tylko nie ten ze strony microsoft.

Po reinstalacji systemu partycja d powinna normalnie dziłac tak ??

Cześć,

Ze względów regulaminowych innego linku do pobrania obrazu systemu, niż ten oficjalny od MS, nikt ci tutaj nie poda.