Problem z uprawnieniami administratorskimi


(E Szymon95) #1

Witam.

Potrzebuję zmienić plik Hosts ( c/windows/system32/drivers/etc/hosts ), gdy już wprowadzę zmiany nie mogę nadpisać pliku. Wyskakuje mi komunikat ,że nie mam uprawnień administratorskich by tego dokonać. Moje konto jest na pewno administratorem ( bo mam jedno i pisze jak byk administrator w panelu ), stworzyłem specjalnie inne konto z administratorem i dalej nic. Mam windows 7.

Czy zna odpowiedź na mój problem, byłbym bardzo wdzięczny.


(Pawel Pieczyrak) #2

Odpal Ubuntu z Live CD i spróbuj go z poziomu Linuksa wy edytować.


(Drobok) #3

Albo odpal notatnij jako administrator. Jak nie pomoże to jedyna metoda jest opisana wyżej.


(goomish) #4

Nie pomoże. Bo HOST to jeden z tych obiektów w Viście/7-ce, których domyślnie nawet administrator nie może zmieniać/usuwać itp. Po prostu nie ma go na liście ACL. Jest tylko specjalne konto systemowe TrustedInstaller. Krótko mówiąc - należy taki "oporny plik" przejąć na własność, dopisać któregoś z administratorów do listy zabezpieczeń (czasami trzeba usunąć TrustedInstaller z listy) i oczywiście edytować jako administrator.


(E Szymon95) #5

Gdyby można było tak trochę krok po kroku opisać jak to wykonać, byłbym bardzo wdzięczny, jestem dość słabo zorientowany w tych sprawach ( uczę się webdesignu i by móc wykonać pewną rzecz potrzebuję edytować ten cholerny plik. Jak miałem XPeka to nie było z tym najmniejszych problemów )

-- Dodane 06.07.2011 (Śr) 0:15 --

Działa , dzięki.