Problem z uprawnieniami w systemie

(Koniu65) #1

Mam spory problem z systemem..korzystam z visty ale motyw jest taki ze nie moge przeprowadzić żadnych instalacji czy zmian bo wyskakuje mi komunikat, że nie mam odpowiednich uprawnień,a co lepsze przez to wszystko zablokowała mi się w avaście ochrona www czego również nie moge zmienić.Włączylem przywracanie systemu ale też nic.Kumpel podpowiedział mi żebym spróbował sie tego pozbybyć za pomocą spybota ale też nic to nie daje.Można to w ogóle w jakiś sposób naprawić??Albo chociaż czy w jakiś sposób moge odzyskać uprawnienia żeby to jakoś zmienić?Pozdro

(Lukasz Ed) #2

ja miałem taki problem w windows 7 zaraz po instalacji systemu. Wtedy pomagało zainstalowanie wszystkich aktualizacji windows

(Koniu65) #3

tylko że ja nawet aktualizacji nie mogę przeprowadzić

(Pawko86) #4

czy twoje konto posiada uprawnienia administratora , czy na komputerze są inne konta ?

(Koniu65) #5

właśnie wyskakuje mi że nie mam uprawnień i to mnie dziwi,,a co do innych kont to pokazuje mi w sumie 4

SYSTEM

kropka(kropka-PC-kropka)

Konto nieznane (S-1-5-21.....................-1002)

i admin

-- Dodane 31.07.2011 (N) 15:38 --

przed chwilą próbowałem przeskanować kompa OTL-em ale po pobraniu okazało sie że też nie mam dostępu...Masakra

(Spandau) #6

Zablokowana ochrona w Avaście może oznaczać infekcje Czy uruchamiałeś program OTL jako administrator? Próbowałeś uruchomić wersje OTL.com lub OTL.scr Jeśli nie można niczego uruchomić z poziomu systemu to pokaż raport z OTLPE instrukcja http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno ... h-windows/ Płytkę powinieneś nagrać na niezainfekowanym komputerze

(Koniu65) #7

wszystko było by może ok tylko że OTL też nie moge uruchomić bo nie mam uprawnień a na komęnde uruchom jako admin nie reaguje....I mam jeszcze jedno pytanie czy mogą mieć ty coś wspólnego usługi typu csrss.exe lub winlogon.exe??

(Spandau) #8

To zależy Dokładnie z jakiej lokalizacji startują? Jeśli z C:\Windows\system32 (zakłądam że Vista 32 bity) to Ok ale jeśli z innej to wirus i należy to usunąć Log OTLPE byłby pomocny

(Koniu65) #9

powiem tak...myśle że to wirus ale nie mam pojęcia jak go wykryć/usunąć.Te csrss.exe i winloga znalazłem w menadżerze zadań w zakładce Procesy ale nie moge tego zatrzymać..bezsensu Pierwszy raz się spotykam z taki szajsem i nie mam bladego co robić:(hilfe

-- Dodane 31.07.2011 (N) 20:24 --

Mam jeszcze pytanie czy jest moze możliwość znalezienialisty usług które muszą być włączonea które wyłączyć moge i czy to wogóle moze cos pomóc

??

(Drobok) #10

To są procesy systemowe. Daj log z otl, wcześniej skan malwarebytes, oraz jakimś av online. Co do tej listy wpisz w google, lista usług +system

(Koniu65) #11

nie moge włączyc nawet OTL bo wyskauje mi bark uprawnień