Problem z uruchamianiem nowego komputera

Witam,

Ostatnio napotykam problemy z…uruchomieniem komputera :confused:

Wczoraj pierwszy raz spotkałem się z takim problemem, gdy zachowałem sesję w stan niskiego poboru mocy(stan wstrzymania) i chciałem po 5min-10min go ponownie uruchomić.

Dzisiaj już drugi raz nie mogłem go włączyć, ale teraz to go wyłączyłem od sieci na kilkadziesiąt minut.

Gdy natrafiłem się na w/w sytuację, to parę razy podłączałem/odłączałem od sieci komputer i nie mogłem uruchomić komputer przez najbliższych parę minut.

Specyfikacja PC jest wymieniona w sygnaturze.

Zresetuj BIOS (O/C niebędzie ale to teraz nieproblem)

A zresetowanie pamięci CMOS nie wystarczy?

Pytam się, bo musiałbym kartę graficzną wymontować, aby wyjąć bateryjkę.

I jak wrócę do domyślnych ustawień(czyli bez o/c)to mogę ponownie wrócić do ustawień z podkręconymi zegarami?

instalowałeś SP3 do XP ?

Tak po zresetowaniu będziesz mógł wrucić do O/C (samych ustawień niedasię zapisać odtworzyć zapisz sobie gdzieś na kawałku kartki a potem ustaw jeszcze raz), niestety karte musisz wyjąć jak niemasz dostępu do zworek etc baterii :slight_smile: (Reset BIOS=Reset CMOS)

@lukaszzek: ja mam WinViste sp1 x64 :slight_smile:

@lukasz_xd: piszesz, że Reset BIOS to samo co Reset CMOS, więc wystarczy za pomocą zworki pamięć CMOS zresetować, bez potrzeby odkręcenia karty graficznej?

Co do O/C, to ustawienia sam wprowadzałem i na pamięć je znam, więc nie muszę przepisywać je na kartkę :stuck_out_tongue:

tak wyjęcie bateri to tosamo co zworka cmos reset :slight_smile: A wypięcie karty graficznej to taka trudna filozofia mi tozajmuje może 10-20sek :slight_smile:

OTy > kosz.

Już następny raz komputer nie chciał się uruchomić i nie chce mi się resetować pamięci CMOS za każdym razem :confused:

Ciekawe, a może coś się przegrzewa? Wgraj jeszcze raz bios.

Macio117 ,

podaj nam temp. z Everest’a i z GPU-Z (speedfan tez może być) :slight_smile:

O to temperatury mojego komputera w stresie i w stanie spoczynku:

2626ff34c276ca30m.png

311abc1125064cd5m.png

Na pewno nic mi się nie przegrzewa :slight_smile:

I co więcej, komputer mi nie chciał się uruchomić po nocy, w której on był wyłączony(nawet odłączony od sieci).

Co do biosu, to nic nie zmienia wgrywanie ponownie biosu…

Tak czy siak, znowu to samo mam :confused:

temp. ok :slight_smile:

masz wszystko dobrze podłączone? znaczy się czy wszystkie wtyczki są dobrze powpinane?

jeśli masz możliwość to posprawdzaj u kolegi komponenty kompa :slight_smile:

Niestety nie mam takiej możliwości, aby posprawdzać komponenty u kogoś innego :confused:

A wszystko jest dobrze podłączone.

Nie no z tym postawieniem biosu to przesada :slight_smile:

Wyłącz Hibernacje (Jeżeli Vista), możliwe że to już wina zasilacza :slight_smile: wstam inny i sprobuj odpalić go jak nie to rozbierz kompa do czystej płyty głównej (sam proc), sprawdz kondensatory…

nie sadze, kolega ma rewelacyjna zasilke, problemem nie jest zasilka :wink:

a co jest w tym przesadzonego? :expressionless:

właśnie może to pomoże, wgraj nowy BIOS, tylko przed wgraniem nowego zgraj stary na dysk :wink:

Mam najnowszego biosa, wgrywam za pomocą @BIOS, czyli z poziomu systemu…

Co więcej, problem jest zazwyczaj(czyt. nie zawsze) w trybie wstrzymania.

Jak wyłączę go i ponownie włączę to w 99% przypadkach jest ok :slight_smile:

Może to wina płyty głównej … Sprawdź ją u kogoś jeśli możesz … Niewiem sklep komputerowy , cokolwiek :slight_smile: