Problem z uruchamianiem win xp

Witam wszystkich czytajacych !Mam maly problem mam zainstalowany system na sata i dzieja sie rozne jaja podczas restartu system nie chce sie normalnie uruchomic .Laduje sie czarny ekran z logiem xp i sie nic nie dzieje,zastyga po ponownym uruchomieniu wyskakuje mi juz ekran uruchomic normalnie czy ostatnia znana konfiguracja i tak sie bawie az zacznie dzialac, pozniej chula do ponownego uruchomienia :)tasmy podmienialem ,zasilacze 3 chyba wcisnelem i na kazdym to samo nie wiem co robic :? i czasem mam maly problem ze jak program potrzebuje restartu dysku nie wykrywa tej saty ,ata i naped dvd jest czy wie ktos co moze byc?System przeskanowany antyvirem nortonem 2006 i jest wolny od wirusow:Pozdrawiam

specyfikacka kompa

AMD Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 1800+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7N400S(-L) na nforce 2

pamieci twimos ddr pc 3200 2 x256

grafa radeon 9600 xt

ST3160812AS (160 GB, 7200 RPM, SATA-II) ale zworka na sata-1

Witam… Czy wgrywaleś sterowniki NForca? Ściągnij najnowsze stery do tego ze strony nvidia.com. Tak po mojemu brak Twojej plycie głównej jakiegoś softwaru. Wgraj też nowy bios…

Kto Ci doradził kupić do tej płyty dysk SATA II.

Jak komp się zachowywał na starym dysku.

Jak masz ustawione bootowanie,zrób tak aby jako pierwsze było z napędu A,CD, a jako drugie dopiero z dysku Sata.

Jak jest możliwość wyłącz w biosie RAID lub ustaw go w tryb IDE/ATA/PATA/JBOD i sprawdź działanie kompa.

Wgraj stery najnowsze do płyty głównej.

Wgraj najnowszy bios do płyty głównej.

Sprawdź dysk na innym kompie.

Hmm, bez instalowania sterów spróbój uruchomić winde w trybie VGA

P.S: Instalowałeś może coś do tweekowania loginsa ?? :?