Problem z uruchamianiem Windowsa po jego przeinstalowaniu

Cześć. Wczoraj przeinstalowałem Windowsa i mam poważny problem. Nie robie tego pierwszy raz i nigdy się z takim “czymś” nie spotkałem. Otóż po przeinstalowaniu Windowsa, zainstalowaniu podstawowych sterowników od dźwieku, chipsetu, grafiki, internetu itp. komputer chodził normalnie, restartował się tez normalnie (wymagane restarty po instalacji sterów). Problem pojawił się dopiero wtedy, gdy doinstalowywałem dodatkowe programy typu Winamp, WMP11, Adobe Reader 8, Nero, Vista Inspirat 2 itp., które miały autostart po restarcie. Wpisałem w “Uruchom” polecenie “msconfig” by usunąc autostart tych programów by zaoszczędzić zużytą pamięc RAM. Zawsze tak robiłem i nie było żadnego problemu, a teraz gdy robie reset komputera, po załadowaniu Windowsa, pokazuje się na dosłownie chwilkę (1sek.) niebieski ekran i komputer sie resetuje. Nie “wchodzi” do Windowsa, działa tylko tryb awaryjny. co mam zrobić? Boję się teraz resetować kompa albo go wylączać bo może nie “wstać” :frowning:

Może uszkodziłeś rejestr, odtwórz jedną z kopii zapasowych rejestru, chyba że uruchamiałeś system 4 razy

Raczej nie. Wydaje mi sie ze to od jakiegoś programu. Ale przeciez zawsze tak robiłem i bylo dobrze. Juz 3 razy próbowałem reinstal i nadal to samo. Moze cos z dyskiem? Moze utworzyły sie jakies badsektory? Nie wiem juz sam… Pomocy

Sprawdź scandiskiem, i spróbuj system przeinstalować jeszcze raz i uważaj co usuwasz z autostartu

Wiem juz w czym jest problem. Problem jest z neostrada. Po zainstalowaniu sterowników od modemu i oprog. neo i restarcie windows sie nie uruchamia. Gdy usunę stery w trybie awaryjnym wszystko wraca do normy. Informatyk kazał zmienić usb do którego jest podpiety modem ale to nic nie dalo. Co robić?i t

A przy odinstalowaniu sterowników napewno wszystkie foldery i pliki są usuwane :?:

Jezeli nie to spróbuj ręcznie wywalić wszystko co zostało, jak chcesz dokladniej wiedzieć, które oprogramowanie - neo czy modemu - jest bardziej śmieciowate i nie pozwala windowsowi się uruchomić to wpisz msconfig w Start > Uruchom odrazu po zainstalowaniu sterowników (bez resetowania) oraz wyłącz element startowy modemu albo neostrady.