Problem z uruchom ponownie

(Mateusztryfon) #1

Witam, otóż mam problem, mam 2 windowsy. Gdy z windowsa xp klikam opcje uruchom ponownie komputer się wyłącza i próbuje się uruchomić tzn nie może się uruchomić, miga myszka, tzn kontrolka, klawiatura no i kontrolka od monitora, tak jakby nie mógł zaskoczyć dalej. Wtedy muszę pstryknąć wyłączni od zasilacza i normalnie uruchomić. Co dziwne jak robię tak na windows 7 to uruchamia się ponownie bez problemu. Nie wiem o co chodzi, to dziwne, może wy coś pomożecie w tej sprawie.

(Frog) #2

mateusz0739 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Henio Mazurek) #3

Wygląda to na problem z ACPI - XP źle rozpoznał sprzęt podczas instalacji (np u mnie przy restarcie XP nie rozłącza zasilania, Arch restartuje się poprawnie). Możesz spróbować zaktualizować BIOS albo reinstalować XP wciskając na początku instalacji (kiedy będzie pytał o wciśnięcie F6) klawisz F5 i wybrać stosowną opcję.

(Mateusztryfon) #4

ale przy windowsie 7 jest dobrze... z niego normalnie sie restartuje.

(Henio Mazurek) #5

A co ja napisałem

Jakby co wyjaśniam powyższe - XP nie rozłącza zasilania podczas restartu - ŹLE, Arch rozłącza zasilanie przy restarcie - DOBRZE.

W W7 rozwiązali tą drobną niedogodność (choć schemat ACPI jest dostępny od 1996 r i współtworzył go Microsoft)

Gdybyś użył wyszukiwarki dowiedziałbyś się, że XP ma problem i czasem nie potrafi rozpoznać schematu zarządzania energią.

Link pierwszy żeby długo nie szukać (głównie tekst w ramce)

http://www.theeldergeek.com/shutdown_issues_in_xp.htm