Problem z uruchomieniem beryla- "kradnie" ramki

W końcu udało mi się utworzyć magiczne Direct Rendering: Yes ale co z tego jak beryl nie chce działać :frowning:

Po uruchomieniu beryla zamyka mi się menadżer okien i tyle wszystkiego - jedyne wyjście bez ponownego logowania to utworzyć skrót na pulpicie (bo tylko pulpit mam dostępny) i wpisać Kwin.

W konsoli wypluwa coś takiego:

O co chodzi z tym composite’m (siedzę na sterach fglrx i w xorg’u mam go wyłączonego)

A i czego on coś sprawdza od nvidii jak ja mam radeona (9600)

Dodatkowo w menu beryla są wyszarzałe pozycje Reload Window Decorator i Select Window Decorator.

Proszę forumowiczów o pomoc - bo jak jedno działa to znowu trzeba kombinować z następnym :frowning:

Przy włączonym composite nie mam direct rendering

Ja normalnie nie mogę. Już mnie to forum.ubuntu.pl denerwuje - kto chce zobaczyć moją skrzynkę pryw. wiadomości z wiadomościami prawie tylko o przeniesieniu tematu - to był kolejny - zawsze mają jakieś głupie powody. Tym tazem za jakieś użycie słowa problem w temacie :[

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=1293

Już wcześniej Ci mówiłem, żebyś spróbował otwarte sterowniki, a nie fglrx. Na fglrx musisz zainstalować i skonfigurować XGL (blee). Na Twojej karcie sterowniki otwarte bardzo dobrze chodzą - naprawdę - warto pomęczyć się z nimi, niż używać fglrx.

Ale jak już musisz pozostać przy fglrx, to zainstaluj i skonfiguruj XGL. Co to jest? Gdzie szukać info? A tu: http://google.pl

Bo fglrx nie wspiera composite!

Złączono Posta : 28.03.2007 (Sro) 16:40

Gdybyś przeczytał regulamin, byś nie miał problemów tam… Gdyby użyłbyś google, byś problemów nie miał. Sorry, ale taka jest prawda. Takich tematów aż się roi (mówię o berylu). Ja dałem Ci wcześniej opis jak skonfigurować otwarte sterowniki, ale Ty wolisz się męczyć, ale Twój wybór…

Na sterach otwartych nie mam renderingu (dlatego wypróbowałem zamknięte)

Podałem Ci wcześniej opis jak zrobić żeby była akceleracja. Opis jest dobry, bo już wiele osób z niego skorzystało i mają akcelerację. Nie wiem, może coś źle robiłeś, ale powiem Ci jedno: już dawno byś miał tą nieszczęsną akcelerację na otwartych sterownikach, gdybyś nie męczył się z zamkniętymi. Wybrałeś teraz zamknięte, ok, rób jak chcesz, ale mówię, teraz żeby beryl Ci działał musisz zainstalować i skonfigurować XGL.

A i przed chwilą coś konfigurowałem związanego z xgl’em (wg jakiegoś poradnika) i po uruchomieniu sesji xgl’a linux się zawiesił

daj spokój z XGLem

Beryl na radeonach najlepiej działa na AIGLX

U mnie na karcie 9200SE na otwartych sterach nawet przezroczysta kostka nie tnie

Ale jest jeden problem z otwartymi: