Problem z uruchomieniem beryla- "kradnie" ramki

(Daris91) #1

W końcu udało mi się utworzyć magiczne Direct Rendering: Yes ale co z tego jak beryl nie chce działać :frowning:

Po uruchomieniu beryla zamyka mi się menadżer okien i tyle wszystkiego - jedyne wyjście bez ponownego logowania to utworzyć skrót na pulpicie (bo tylko pulpit mam dostępny) i wpisać Kwin.

W konsoli wypluwa coś takiego:

O co chodzi z tym composite'm (siedzę na sterach fglrx i w xorg'u mam go wyłączonego)

A i czego on coś sprawdza od nvidii jak ja mam radeona (9600)

Dodatkowo w menu beryla są wyszarzałe pozycje Reload Window Decorator i Select Window Decorator.

Proszę forumowiczów o pomoc - bo jak jedno działa to znowu trzeba kombinować z następnym :frowning:

Przy włączonym composite nie mam direct rendering

Ja normalnie nie mogę. Już mnie to forum.ubuntu.pl denerwuje - kto chce zobaczyć moją skrzynkę pryw. wiadomości z wiadomościami prawie tylko o przeniesieniu tematu - to był kolejny - zawsze mają jakieś głupie powody. Tym tazem za jakieś użycie słowa problem w temacie :[

(Kaka') #2

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=1293

Już wcześniej Ci mówiłem, żebyś spróbował otwarte sterowniki, a nie fglrx. Na fglrx musisz zainstalować i skonfigurować XGL (blee). Na Twojej karcie sterowniki otwarte bardzo dobrze chodzą - naprawdę - warto pomęczyć się z nimi, niż używać fglrx.

Ale jak już musisz pozostać przy fglrx, to zainstaluj i skonfiguruj XGL. Co to jest? Gdzie szukać info? A tu: http://google.pl

Bo fglrx nie wspiera composite!

Złączono Posta : 28.03.2007 (Sro) 16:40

Gdybyś przeczytał regulamin, byś nie miał problemów tam... Gdyby użyłbyś google, byś problemów nie miał. Sorry, ale taka jest prawda. Takich tematów aż się roi (mówię o berylu). Ja dałem Ci wcześniej opis jak skonfigurować otwarte sterowniki, ale Ty wolisz się męczyć, ale Twój wybór...

(Daris91) #3

Na sterach otwartych nie mam renderingu (dlatego wypróbowałem zamknięte)

(Kaka') #4

Podałem Ci wcześniej opis jak zrobić żeby była akceleracja. Opis jest dobry, bo już wiele osób z niego skorzystało i mają akcelerację. Nie wiem, może coś źle robiłeś, ale powiem Ci jedno: już dawno byś miał tą nieszczęsną akcelerację na otwartych sterownikach, gdybyś nie męczył się z zamkniętymi. Wybrałeś teraz zamknięte, ok, rób jak chcesz, ale mówię, teraz żeby beryl Ci działał musisz zainstalować i skonfigurować XGL.

(Daris91) #5

A i przed chwilą coś konfigurowałem związanego z xgl'em (wg jakiegoś poradnika) i po uruchomieniu sesji xgl'a linux się zawiesił

(matiit) #6

daj spokój z XGLem

Beryl na radeonach najlepiej działa na AIGLX

U mnie na karcie 9200SE na otwartych sterach nawet przezroczysta kostka nie tnie

(Daris91) #7

Ale jest jeden problem z otwartymi: