Problem z uruchomieniem CodeBlocks

a ok.

Widzi tylko, że Windows jest na Dysku D, zainstalowany.

Ale zaraz mój dysk D ma więcej Giga czemu tam pisze D a rozmiar jest dysku C.

Instalator pewnie przydzielił mu inną literę. Tym się nie przejmuj.

Właśnie nic nie wykryło a nie podpinałem nic do kompa.

Wiem ,że pytanie nie tego dotyczy ale ja odradzam stosowanie code:blocksa ze względu na słabe wsparcie oraz na to ,że uczy złych praktyk ,które nie są zgodne ze standardem c++

Więc jaki program był by lepszy.

Np Visual Studio Comunity troszkę ciężki ale jest o wiele lepszy i można w nim pisać w różnych językach nadąża za standardami języka. No i jest wspierany przez Microsoft.

cbs.log umie zająć cały dysk, więc jak jest super długi to i żaden notatnik go nie otworzy pewnie.

W drugim poście jest polecenie do filtrowania z czym ma problem SFC:

findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfc.txt" 

Wiesz co ściągnąłem ten program ale tam muszą być jakieś dodatki i miałem jakąś wersje bez kompilatora i tylko mogłem pisać potrzebował bym jakiegoś tutoriala a właśnie udało mi się uruchomić codeblocks po zainstalowaniu Microsoft Visual C++ 2019 tylko, że teraz pojawił się błąd kompilatora GNU, na dolę pojawia się żółta ramka i error po odpaleniu console application.

Przecież w Visual Studio nic nie trzeba doinstalowywać by pisać proste aplikacje konsolowe. Uruchamiasz VS i klikasz aplikacja konsoli c++. Chyba ,że próbujesz uruchomić jakiś już napisany kod wtedy najlepiej go sobie przekopiować do nowo stworzonego projektu w Visual Studio

https://www.kdevelop.org/download

Ogólnie zrobiłem format, i teraz zastanawia mnie jedna rzecz bo ten komputer dostałem od kolegi bo mój stary się popsuł, i jest tutaj taka informacja, że AMD procesor model unknown 2,90 GHz, mam model płyty głównej GA-M61SME-S2, bios zaktualizowałem przez @BIOS bo flashem nie da rady widzi tylko dyskiete zamiast pendrive, i może przez to CodeBlocks, bo coś z procesorem.

To wyskakuje po utworzeniu nowego projektu i console application.