Problem z uruchomieniem 'dobrego' windowsa

(Anna Jankiewicz) #1

Witam,

mam nadzieje, że w miarę prosto opiszę mój problem :wink: Otóż po krótkiej awarii prądu mój windows nie chciał odpalić więc postanowiłam (miałam taką sytuację już wcześniej) zainstalować nowego windowsa, z niego uruchomić mojego starego i wywalić nowego. Tylko że teraz, mój stary windows i tak nie odpala i przy włączaniu, gdy muszę wybierać z:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.2="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /fastdetect

C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT="Konsola odzyskiwania systemu Microsoft Windows XP" /cmdcons

i wybieram tego drugiego 'mojego' Windowsa - on zaczyna się włączać, ale nie dochodzi do niebieskiego ekarnu 'Zapraszamy" tylko zaczyna włączać się od początku. I tak w kółko.. Gdy wybieram WINDOWS.2 - odpala ten 'nowy' kompletnie pusty windows. Ktoś ma może pomysł jak to rozwiązać?

(Enter6000) #2

Wydaję mi się, że zainstalowałaś nowego Windowsa na tej samej partycji, co ten "stary" Windows, więc dlatego masz problemy z ich uruchomieniem. Po prostu zainstalowałaś pustego Windowsa na starym i nic Ci już nie pomoże.

(Pawel Pieczyrak) #3

i wybieram tego drugiego 'mojego' Windowsa - on zaczyna się włączać, ale nie dochodzi do niebieskiego ekarnu 'Zapraszamy" tylko zaczyna włączać się od początku