Problem z uruchomieniem Geforce 7600GT

Instalowałem u kolegi nową kartę graficzną INNO Geforce 7600GT DDR3 AGP 256MB lecz nie potrafi się ona nawet zainicjować w biosie. Nic tylko mruga dioda od monitora. Zarówno przez DVI jak D-Sub nic się nie dzieje. Karta ma gniazdo molex do którego podłączyłem wtyczkę prosto z zasilacza.

Teraz już nie wiem czy powinna być podłączona czy też nie. Pierwsza próba była bez podłączenia wtyczki druga z wtyczką lecz w obu przypadkach jest to samo. Stara karta Radeon 9550 Gigabyte działa bezproblemowo.

Czy karta jest walnięta czy ja źle coś robię.

Proszę o pomoc.

Siema. Podaj jaki zasilacz ma kumpel.

A sprawdź kartę u siebie (na twoim kompie).

Zasilacz to Amacrox 450.

U siebie nie sprawdzę bo mam PCI-E.

Jeszcze nigdy nie miałem problemów, że karta się nie zainicjowała.

Czy do tej karty podłącza się zwykła wtyczkę molex z zasilacza czy musi być to specjalna na której są na 2x12V

Podłączasz zwykła molex

Jaką gość ma płytę główną?

Gigabyte K8NS Pro. Ale molex ma być podpięty?

Na Amacroxie 450, powinno bez problemu odpalić… widać to nie wina zasilacza. Podłącza się zwykłą wtyczką Molex. A odinstalowałeś stery od starej karty, przed instalacją 7600gt?

Tak, molex ma być podpięty.

Zrób reset biosu (cmos).

Sterownik odinstalowane ale to nie to gdyż nawet bios się nie pojawia. Po wpięciu starej karty wszystko śmiga. Stara karta to Radeon 9550 Gigabyte

W dniu 23.05.2008 , o godzinie 20:13 został dopisany post przez kwiatekm

Czyli co pozostaje reklamować nową kartę?

Próbowałeś?

bios resetowałem lecz nic to nie dało. A może ta płyta główna nie obsługuje takich kart(co jest wątpliwe). Szkoda, że nie mam innego kompa na AGP aby potwierdzić, że karta prawdopodobnie jest uszkodzona. Ale żeby nowa karta prosto z pudełka.

Płyta główna obsługuje takie karty. Po to pytałem się Ciebie o model płyty :slight_smile:

Niech ją sprawdzą w sklepie.

Problem w tym, że była kupiona w sklepie internetowym. Tak to właśnie się dzieje jak się chce kupić taniej a później się dopłaca do interesu bo trzeba towar wysyłać. Będę musiał znaleźć kogoś z płytą pod AGP.