Problem z uruchomieniem każdego Linuksa na 2 kartach grafiki

Witam

mam problem z uruchomieniem każdego rodzaju linuxa (Ubuntu czy Mandriva).Wersje LiveCD się odpalają. Posiadam GF 7600GS (AGP) i zintegrowana karte grafiki (AGI) dopiero po wyjęciu Geforce linux się odpala próbowałem wyłączyc AGI ale się nieda w biosie mam tylko opcje ONBOARD/AGI/PCI i nic wiecej pomoże ktoś :?:

Próbowałem też odpalić G-Parted pobrany z DB i to samo.

Ale jak to nie uruchamia się? Komputer wylatuje w powietrze po próbie uruchomienia?

tzn włacza się ale niedochodzi nawet do wyboru menu gdzie mam wpisać haslo to samo przy G-Parted pokazują się wpisy tzn tekst i nagle staje nic się niedzieje nawet przez dłuższy okres czasu

Może wyłącz w BIOS funkcje APIC. Miałem podobną sytuacje pod Ubuntu 8.04. Można spróbowac inaczej, wczasie bootowania wciśnij klawisz F2 wybierając “Polski” a następnie F6 dopisując w linii komend na samym końcu “linyx noapic” . Linux wprawdzie zainstalował się prwidłowo i pobrał z “repo” sterowniki do GeForca 8800 ale nie ma akcelacji sprzetowej. Po wyjęciu karty grafiki z gniazda PCI-E i instalacji Linuxa na zintegrowanej karcie grafiki wszystko działa doskonale. Na koniec mała uwaga , PC Linux OS 2007 instaluje się prawidłowo przy włączonych dwóch kartach grafiki jednocześnie.

no dzieki jak ten PC Linux OS 2007 będzie mi działał przy właczonej zintergrowanej i przy 7600GS to super a wogóle to wszystko instaluje się tak samo :?: :?: