Problem z uruchomieniem kompa

Mam problem z kompem. Sprawa wygląda tak: płyta główna, dwa gniazda na ram - wykorzystane obydwa na dwie karty ram kingstona 512 dual. Zdarza się - już mi się to zdarzyło 5 razy, że: włączam kompa, wszystko się w środku kręci jednak nic oprócz tego. Komputer nie rusza, pali się tylko dioda cd-rom - a powinna mrugać przy włączaniu, na monitorze no signal. I od tej pory zaczyna się męka… Pierwszy raz gdy mi się to zdarzyło pomogło tylko wyciągnięcie pamięci ram i włożenie jej spowrotem. Jednak z kolejnymi razy było już trudniej. Dzisiaj np. zdarzyło się to samo - włączam kompa i nic. Więc odrazu biore się za ramy, wyciągam je, wkładam, przekładam, odchylam. Moja cierpliwość była już na granicy, bawiłem się z tymi ramami z godzinę :o W końcu zaskoczyło…

Ale co może być nie tak? Może ja się bawie tymi ramami a przyczyna jest gdzieś indziej? Wiem, ze tak z daleko ciężko coś stwierdzić na 100%, ale może ktoś miał podobny problem lub orientuje się w sytuacji?

Być może kurz daje się we znaki. Przeczyść komputer dokładnie z kurzu, sprawdź pamięci memmestem.

reset bios przed każdą kombinacją

jeden bank pamięci

inna pamięć dla sprawdzenia

inna karta graficzna

-jak nie da się znależć przyczyny-szukamy dalej

Testuj pamięci memtestem jak radzi Grzesiekk A poza wszystkim to jak masz tylko dwa banki to nie masz duala raczej. Nie przechylaj kości w gnieździe bo coś złamiesz a wówczas na 100% będziesz miał problem z RAM’em a może nawet z mobo

Ok, dzięki. To na pierwszy ogień idzie test pamięci. Długo może taki test trwac przy 1GB ramu?

Złączono Posty : 22.01.2007 (Pon) 20:14

0 Errors!

Powinieneś go zapuścić przynajmniej na 6 godzin.

A i testujesz każdą kość osobno. :slight_smile:

Tak wygląda jakby coś ze slotem było nie tak. Podaj konfig kompa, sprawdź jeszcze błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

Sprawdź temperatury programem --> EVEREST Home Edition

Jaki zasilacz (firma i moc)?