Problem z uruchomieniem komputera. Ciągła naprawa błędów

Witam mam takie problem:

wczoraj najnormalniej w świcie wyłączyłem swojego kompa, a dzisiaj gdy chciałem go uruchomić pokazała mi się pierwszy raz w życiu Automatyczna Naprawa Błędów na dysku. hmm no to sobie myślę oki zkończyło się i komp się wyłączył sprawdzałem z 5 razy potem i ciągle to samo.

CO robić czyżby jakiś wirus>>?? Czyżbym stracił zawartość dysku ?? Błagam pomóżcie iść do vobisa z kompem?? CO robić??

///Specyfikacje w opisie///

Mnie się tak samo działo gdy na dysku twardym pojawiły się bad sectory. Podczas każdego uruchomienia startował właśnie program CHKDSK. W moim przypadku pomogła niestety wymiana dysku na nowy. Jeżeli Twój komputer jest na gwarancji to wyjmij dysk (chyba, że komputer jest plombowany) i zanieść go do Vobisu i niech to sprawdzą. Opcja z wirusem tez wchodzi w grę. Przeskanuj dokładnie cały komputer. Jak nic nie wykryjesz, to jedną z przyczyn mogą być właśnie bad sectory na Twoim dysku.

Jak mam zeskanować skoro nie mogę go uruchomić>>>???

Spróbuj ściągnąć program Hiren’s BootCD. Wypal go na płytę i uruchom ponownie komputer. Program ten uruchomi się tak jak płyta instalacyjna Windows. Spośród opcji do wyboru wybierz Uruchom MiniWindowsXp. Powinien uruchomić się system windows xp, który będzie działał tylko z tej płyty. Jak się uruchomi to wtedy skopiuj wszystkie swoje pliki na dysk zewnętrzny lub pendrive’a. Jeżeli system ten nie uruchomi się przez dłuższy czas to może oznaczać, że dysk już całkowicie padł.

Link do powyższego programu

http://www.hirensbootcd.org/files/Hiren … D.13.1.zip

może być pendrive???

Oczywiście że może być.

a potem co po skopiowaniu?? czy win 7 nie przeszkadza??

/

WIN 7 nie ma tutaj nic do rzeczy ponieważ MINI WIN Xp uruchamia się całkowicie z oddzielnego i niezależnego źródła jakim jest płyta CD lub DVD. A co potem, jak już skopiujesz wszystkie sowje dane to bedziesz miał swobodną rękę do eksperymentowania gdyż nie będziesz się musiał już obawiać o swoje dane. Przede wszystkim ja bym zaczął od uruchomienia recovery z płytki instalacyjnej WIN 7 (jeśli ją masz). Jak uruchomisz instalator to wybierz opcję napraw system i czekaj na zakończenie wszystkich działań.

W ostateczności możesz sformatować dysk i wszystko wgrać od nowa ale to w całkowitej ostateczności. Na razie sprawdź czy MINI WIN Xp odpali się bez problemów.

Sprawdziłem z funkcją naprawy i nic … Patrzyłem w biosie i widzi dysk.