Problem z uruchomieniem komputera na Abit IP35 PRO

Witam,

Prosiłbym o pomoc z takim problemem: tak jak w tytule PC nie przechodzi memory test na ekranie startowym. Ale od początku, komputer działał po drobnym OC tzn: intel dual core e2160 1,8ghz bezproblemowo działał na 3ghz, bez zmiany napięć itp. ram ddr2 Kingstony były ustawione na częstotliwość 666mhz.

Czasami zdarzało się że komputer nie chciał się w ten sposób uruchomić, jednakże wtedy wystarczał reset biosu. W chwili obecnej już to nie pomaga. Odbywa się to w takiej kolejności: komputer się zawiesza na memory test, robię reset biosu. Część ustawień wraca do stanu pierwotnego (logo na ekranie, taktowanie CPU) a ram pozostaje na prędkości 666mhz. Próbowałem wszystkiego, rozebrałem i złożyłem komputer od nowa, uruchamiałem bez gpu,ramu,dysków etc,kupiłem nową baterię do biosu,uruchamiałem bez baterii i bez niej zostawiałem na całą noc,próbowałem inne zworki. Po wszystkich próbach okazało się PC uruchamia się sam po którymś tam włączeniu (czasem jest to 3 a czasem 20). Dostaję informację o zładowaniu ustawień defaults, uruchamiam bios i ładuje ustawienia początkowe. Co ciekawe zdarza się że na ekranie startowym ustawienia pamięci są inne niż w biosie. Zmieniałem sloty pamięci, uruchamiałem z jedną kością, nie pomaga.

Komputer po przestawieniu danych działa przez jakiś czas ok, gry i programy również. Zauważyłem że problem pojawia się gdy komputer jest całkowicie odłączony od zasilania (ale nie zawsze, nie jestem pewien jaki jest wpływ całkowitego odłączania zasilania)

W chwili obecnej komputer nadal stoi po teście pamięci (tzn wyświetla się niepełna liczba, są urwane pierwszych kilka cyfr, wyskakuje informacja o ramie dual channel 666mhz i zawieszka). Dodam jeszcze że zasilacz to MODECOM PREMIUM 400

Przepraszam że tak chaotycznie ale starałem się wypunktować wszystkie czynności i symptomy. Moje pytanie jest takie: co mogę jeszcze zrobić, co prawdopodobnie nawala? Niestety nie mam możliwości podłączenia pod inną płytę czy innego CPU.

Z góry dziękuję za pomoc