Problem z uruchomieniem komputera z winem Xp home

(Shagy) #1

Mam problem z uruchomieniem Komputera. Tzn Mam dysk Seagate 120GB Barracuda 7200. Podczas włączania komputera bardzo długo szuka dysku, albo go wcale nie znajdzie. Co jakiś czas coś pika i jest to spowodowane na 100% problemem z dyskiem poniewaz sprawdzalem juz dzialanie kopmutera z innym dyskiem. Jesli juz znajdzie dysk, to mozolnie przechodzi ten bialy pasek ladowania Wina, a Na kolejnym ekranie ladowania niebieskiego paska nie moze skonczyc. Caly czas ten pasek sie przewija. I czekalem juz 25minut i nic. Co mam zrobic?

(Frog) #2

Możesz zacząć od rzeczy najprostszej - wymiany taśmy.

Jeżeli to nic nie da, wymontuj dysk i jeżeli masz go jeszcze na gwarancji zgłoś reklamację.

Możesz też wcześniej sprawdzić jak ten dysk zachowa się na innym komputerze.

(Shagy) #3

Tą pierwszą możliwość wykluczam na 100%, poniewaz na tej samej tasmie dziala inny Dysk. Mam jeszcze takie pytanie. Przed tym jak sie to stalo komputer dzialal 50 godzin a to byl pierwszy raz jak tak dlugo chodzil Moj komputer. Moze to bylo przyczyna?

(Irekxara) #4

shagy89 wiec sprawdź dysk jakimś narzędziem ,najlepiej czymś dostępnym od producenta :wink:

(Frog) #5

Komputer nie człowiek, spać nie musi.

Mimo wszystko spróbuj zmienić taśmę. Koszt niewielki.

Jeśli jednak upierasz się, że nie jest to konieczne zastosuj się do kolejnych punktów...

(Shagy) #6

Jakie narzędzie masz na myśli.

(Frog) #7

http://www.seagate.com/www/en-us/suppor ... /seatools/

(lazikar) #8

Ata czy sata???

(Shagy) #9

Jest to wersja ULTRA ATA.

(lazikar) #10

W biosie jest ustawiony na auto. Podłączony poprawnie rozumiem???

(Dzolo83) #11

a zworeczki ??

(Shagy) #12

Oczywiście że dobrze podłączon. W Biosie też jest ustawione na auto.

Primary Master. Nawet podłączenie tego dysku bez CD-ROM nie działa.

(lazikar) #13

Do jakiego kontrolera ty to podłączyłeś??? Z cd rom i master a cd rom ???

(Shagy) #14

Slave, Apropos juz chyba wiem co sie stalo. Po sprawdzeniu tym programem narzedziowym do dysku, okazalo sie ze mam bardzo duzo Bad Sectorow, i co gorsza nie da sie ich ani naprawic ani zrezygnowac z nich. Wiec skonczy sie prawdopodobnie na kupnie nowego dysku.

(Irekxara) #15

spróbuj tego przed ostateczną decyzją :

HDD Regenerator 1.51