Problem z uruchomieniem komputera

Witam, mam problem z systemem Xp lub ze sprzętem sam niewiem.Zainstalowalem Xp wlączylem aktualizacje zainstalowała sie zaczął sie instalować serwis pack 3 po zakonczeniu trzeba bylo włączyć-- uruchom ponownie komputer – zrobiłem tak i system już sie nie uruchomił jest tylko czarny ekran i nic .Próbowałem uruchomić w systemie awaryjnym i nic to samo czarny ekran.O co tu może chodzic ??

I nie pojawił się bluescreen ??

Wsadź płytę z windowsa, uruchom ponownie kompa i jak masz ustawione bootowanie z płyty to powinno Ci zacząć bootować i potem kliknij R i napraw system

W którym momencie się wszystko zatrzymuje?

w momencie kiedy powinno być logowanie

nie ma bluescreena nie ma nic a jak to sie naprawia??

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola)

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\windows\

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\userinit.ex_C:\WINDOWS\System32\

Wpisz exit.

Jeżeli nie pomoże, to spróbuj przywracania systemu.

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

  • Wpisz c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP.

  • Przywróć do czasów sprzed awarii.

A jak dalej nic nie pomoże, to zrób to co napisał me@djohnsc ,

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Witam, jest problem nie wiem jak to wpisać,gdy wpisze MAP ARC dam enter wyskakują mi moje partycje i nic już nie idzie napisac klawiatura nie dziala??

Próbowalem też tryb awaryjny z wierszem polecenia i nic czarno niechce sie zalogować ??Cz to system czy może dysk nawalił ??

Wejdź do Biosu i załaduj ustawienia zoptymalizowane (Load Optimized Defaults). Następnie przejdź do okna Integrated Peripherals i włącz:

USB Legacy Support;

USB Keyboard Support;

USB Legacy Support

Po wszystkim zapisz zmiany klawiszem F10.

Wejdź ponownie do konsoli odzyskiwania. Spróbuj najpierw wydać komendę:

chkdsk c: /R

Potem koniecznie przywróć podane wyżej pliki (głównie winlogon oraz userinit).

Załadowalem w biosie ustawienia zoptymalizowane w oknie Integrated Peripherals jest tylko USB Keyboard Supprot jest na Disabled.W konsoli odzyskiwania wpisuje

i wyskakuje niepoprawne polecenie,lecz CHKDSK samo uruchomiło sie.jest jakis bląd i nic po za tym nie ma próbuje wpisać MAP ARC wyświetla dyski i stoi nic nie dziala. Co robie nie tak ??

Może być uszkodzona któraś taśma/kabel sygnałowy od któregoś dysku lub napędu. Możesz je zmienić na inne? Albo podepnij inaczej np tymczasowo dysk i napęd na jednej taśmie (pamiętaj o ustawieniu zworek).

A spróbuj wydać komendę expand (map arc pomiń), tylko za X podaj literę dysku taką, jaka była w windowsie.

Nooo problem rozwiązany przewody od zasilacza do dysku walneły zanieniłem z CD-romu i komp odpalil bez problemu i DVD tez działa #-o Cosik_ktosik to dla Ciebie =D> =D> =D>

a jak ustawić te zworki??

Teraz już nic nie zmieniaj (jak działa).

A zworki ustawiasz na napędach w zależności od położenia na taśmie:

master—slave------------------płyta główna.

Ok jeszcze raz dzięki

Witajcie, ponawiam temat wszystko niby bylo dobrze komputer chodził z trzy godzinki na grach,lecz chciałem zainstalować antywirusa i zawiesil sie więc restart i włączyl sie CHKDSK i w połowie staje,jeszcze raz restart znowu CHKDSK idzie do końca po czym czarny ekran i strzałeczka od myszki i nic.Więc jeszcze raz restart i wyświetliło sie coś takiego Nie można uruchomić systemu Windows ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM Możesz podiąć próbe naprawy tego pliku i td. co jest ??

Padł rejestr. Przywróć go z kopii przywracania systemu (etap II): http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry94619

Potem podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

Poczytałem ale i tak nie wiem jak to zrobic można jakoś prościej co wpisac w konsoli odzyskiwania?