Problem z uruchomieniem komputera

(Piomi) #1

Witam. Mam do szanownych użytkowników pewną sprawę, chodzi tutaj problem z uruchomieniem się komputera lub inaczej komputer nie chce się uruchomić. Chodzi o to że gdy zostaje naciśnięty przycisk POWER komputer słychać że chodzi ale... dioda na monitorze miga, system się nie uruchamia dopiero po którymś tam setnym z kolei uruchomieniu komputer się włącza ale już w czasie pracy się restartuje i powtarza się ten problem. Z tego co doszedłem to powodem może być to że kumpel uruchomił grę i podczas ładowania się tej gry zrestartowało system i od tego czasu to wszystko się dzieje. Myślałem początkowo że to coś związane z kartą graficzną ale... ten problem coraz bardziej narastał i tak jak opisywałem wyżej jest tak jak jest. Rozkręcając obudowę znalazłem również dwa czarne kabelki z takimi dziwnymi, płaskimi zakończeniami typu kawałek drucika w takiej przeźroczystej izolacji i na końcówkach są napisy HDD oraz VGA. Więc jeżeli ktoś byłby mi w stanie poradzić będę bardzo wdzięczny.

Dane:

Karta Graficzna: Radeon 9550

Płyta główna: Asus (czy ASROCK)

(Bambosz107) #2

sprawdź czy wszystkie wiatraczki w obudowie, na grafice ,płycie gł. i zasilaczu chodzą. Mi to wygląda na problem z zasilaczem, podłącz inny i napisz czy jest ok

(Piomi) #3

Wszystko jest dokładnie popodłączane, wszystkie kabelki tam są gdzie mają być, zasilacz działa tylko nie chce zaskoczyc... i dioda monitora miga, nie ma tego "piknięcia" na początku, system się nie uruchamia a słychać tylko działający komputer. (Tylko dziwne są te dwa kabelki z takim złotym zakonczeniem jakby to było jakas tasma owiniete tak jak pisałem na początku)

(Bambosz107) #4

podłącz inny zasilacz i napisz czy działa

(Henio Mazurek) #5

Podaj więcej szczegółów odnośnie tych kabelków, może fotkę.

W biosie wgraj wartości zoptymalizowane.

Podaj napięcia z biosu.

Sprawdź czy kondensatory na płycie głównej i zasilaczu nie są napuchnięte bądź wylane.

Masz podłączony głośnik systemowy?

(Piomi) #6

http://zapodaj.net/74246240.jpg.html

Trochszkę nie wyraźne to zdjęcie, ale chodzi mi o te kabelki z tymi końcówkami tak troche złotymi

1.Jak wgrać wartości zoptymalizowane i podac napięcie z biosu jak komputer praktycznie nie chce sie wlączyć, wlacza sie raz na 100razy

1. Głośnik systemowy jest podłączony skoro wcześniej działał

2. Kondensatory sprawdzę najszybciej jak się bedzie tylko dało i zaraz dam odpowiedz...

(Henio Mazurek) #7

Nie orientuję się niestety co to za kable (sprawdź czy nie oderwały się od czegoś).

Spróbuj wyjąć baterię płyty głównej na jakieś 5 minut, możliwe też, że się zużyła i trzeba będzie ją wymienić.

(Piomi) #8

Dobra dziękuje Panowie, wyciągnąłem baterie z płyty głównej na 5 minut, później sie komputer uruchomil to jeszcze przywróciłem ustawienia standardowe na biosie. Jeszcze raz bardzo dziękuje.