Problem z uruchomieniem komputera

Od jakiegoś czasu mam problem z komputerem a mianowicie:

Gdy włączam komputer i pojawiają się te napisy początkowe na czarnym tle mi się one zatrzymują i pisze na samym dole : DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

Gdy wkładam nawet płyte z systemem i klikam enter i tak się nic nie dzieje, bo ciągle pojawia sie to samo :expressionless:

Muszę resetować komputer czasem nawet z 30 razy żeby normalnie się włączył co jest strasznie uciążliwe ;/

Niekiedy gdy uda się już go włączyć i np siedze w internecie czy wykonuję jakąś inną prace komputer się zacina i pojawia się niebieski ekran:

cimg0553.jpg

Pisze tam żeby usunąć niedawno zainstalowane programy więc to zrobiłem potem wyczyściłem rejestry defragmentowałem dyski robiłem skan komputera, wszystko co się dało i nic nie podziałało ciągle to samo…

Gdy pojawi się ten niebieski ekran trzeba znów restartować komputer i może po takich 20 próbach komputer się normalnie uruchomi :cry:

Do niedawna było tak, że jak się juz włączył i podziałał z 30 min to już było ok do samego końca a teraz ten błąd wyskakuje nawet po 2-3 godzinach pracy co jest strasznie denerwujące i ciągle utrudnia mi prace, wszystko co robie musze po 5 minutach zapisywać z obawą tego błędu :cry:

Czy ktoś spotkał się kiedyś z takim czymś lub wie jak to naprawić i o co w tym chodzi ? Proszę o szybką odpowiedz :wink:

A sprawdź złe sektory na dysku twardym może to coś z dyskiem nie tak…a jak nie pomoże to formata zrób i jak się to powtórzy to znaczy że przyczyna leży w czym innym.

Daniel1994 , proszę poprawić temat na konkretny obrazujący problem, używając opcji EDYTUJ.

sprawdź system pod kątem wirusów, podłącz dysk jako master

http://support.microsoft.com/?scid=kb%3 … 00&x=9&y=7