Problem z uruchomieniem komputera


(Spr90) #1

Mam następujący problem. Nam zainstalowaną Viste i ostatnio podczas wyłączania komputera przez przypadek wcisnąłem któryś z zaznaczonych na poniższym screenie przycisków i teraz nie mogę włączyć komputera. Nie pojawia się obraz ani nic tylko zapala się kontrolka od dvd, a po chwili komputer się resetuje. Już kiedyś miałem ten problem i w sklepie powiedzieli, że to przez bios. I teraz mam pytanie czy da się jakoś zresetować bios bez odkręcania obudowy? Nie mogę tego zrobić bo jak go otworze to stracę gwarancje.


(system) #2

Wyzerować tzw.CMOS BIOSu można wyłącznie po dostaniu się do płyty głównej. Bez otwarcia obudowy to niemozliwe.


(Longhorn2009) #3

Jeśli chodzi ci o przywrócenie ustawień domyślnych BIOSu to można to zrobić także poprzez wyciągnięcie baterii na płycie głównej lub przestawienie odpowiedniej zworki.

sparrow1990 , opcje, które kliknąłeś są jak najbardziej odwracalnie i nie trzeba resetować BIOSu, wystarczy że wyłączysz komputer z prądu, następnie włączasz komputer i powinien poprawnie wystartować, ew. jeśli włączyłeś hibernacje to będziesz musiał przed uruchomieniem systemu wcisnąć F8 i wybrać opcję uruchomienia systemu normalnie.

Z tym BIOSem to też może być trochę prawdy, bo jeśli jest nieprawidłowo skonfigurowany, to komputer nie będzie wstawał z hibernacji, stanów wstrzymania itp. ale najpierw spróbuj zrobić tak jak ci napisałem przed chwilą.