Problem z uruchomieniem komputera

Włączam komputer, jest piknięcie, wykryty zostaje dysk i napęd dvd, zapala się kontrolka na klawiaturze, ale nie ładuje się Windows, wszystko staje na czarnym tle z literami.W serwisie powiedzieli ze to grafika, kupiłem nowa grafikę i nadal to samo…Co może byc przyczyną?

mariuseq , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

na jakich literkach staje (co tam jest napisane)??? na zczytywaniu urządzeń pamięci(dysk napęd) czy na bootowaniu ? jaki masz bios i czy możliwe jest wejście do bios setup?

Komputer zatrzymuje się na etapie, kiedy pojawiają się na ekranie kolumny z cyframi. Później powinien być komunikat “boot from cd”, ale go nie ma. Normalnie to po tym komunikacie uruchamiał się system z dysku, o ile nie było płyty z Windowsem w napędzie.

Po odłączeniu dysku pojawia się informacja że proces został zatrzymany, bo nie ma dysku twardego (przerwij/zignoruj/kontynuuj).

Jest możliwość wejścia do biosa.

Zobacz czy w trybie awaryjnym odpali!Klawisz F8 przy starcie systemu!Spróbuj też wybrać z listy ostatnią dobrą konfiguracje!

Nie ma możliwości włączenia trybu awaryjnego. Na tym dysku partycja systemowa została sformatowana i leżał nieużywany przez kilka tygodni.

Zazwyczaj w takich sytuacjach powinien pojawić się napis, że brak jest systemu operacyjnego. Ale komputer do tego momentu nie dochodzi. Na pewno “widzi” dysk, pamięć i inne podzespoły, bo pojawia się informacja na ekranie.

W serwisie powiedziano, że to wina grafiki, ale zamontowałem nową dopiero co kupioną (inny model niż poprzedni) i jest tak samo. Zatem to nie jest krata graficzna. Chodzi mi o zdiagnozowanie, co może być przyczyną takiego stanu. Może to płyta główna, może dysk, może ram? Jak mogę to sprawdzić?

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia każdego elementu (np. dysku) na innym komputerze u jakiegoś znajomego.