Problem z uruchomieniem komputera

Witam

Mam następujący problem. Komputer nie włącza się od czasu, jak mój syn 3 letni coś w nim nacisnął. Dioda POWER w ogóle się nie świeci, tylko dioda HDD. Komp w ogóle nie rusza, tak jakby coś w nim wysiadło, nie wiem może zasilacz się spalił, proszę o pomoc…

Dodane 21.02.2010 (N) 19:42

Tzn. zapala się dioda HDD i słychać włączanie kompa ale to wszystko nie idzie dalej

A czy wentylatory i tego dyski twarde działają czy wszystko kompletnie padło?

Wentylator chodzi i świeci się na czerwono dioda HDD

No czyli coś się rypneło na płycie głównej. Rozumiem że nie masz obrazu na monitorze

Nie mam

Dodane 21.02.2010 (N) 19:55

Czyli to raczej nie wentylator, syn naciskał wielokrotnie przycisk włączający komp, może coś się spaliło?

Płyta daje pojedyńczy sygnał ? - te “tit” przy uruchomieniu,jeśli nie,to padła

no nie ma tego “tit”, a ile płyta główna kosztuje :frowning:

To zależy od specyfikacji komputera bo pewne płyty główne są w stanie brać różne podzespoły. Zalerzy jaka jest twoja specyfikacja kompa.

Spróbuj przytrzymać dłużej przycisk power albo wyjmij baterie z płyty głównej na jakieś 5 min.

a jak tę baterię wyjąć, nie mam pojęcia jak ona wygląda…

Zresetuj BIOS resetowanie-bios-plyty-glownej-t267235.html

No niestety wyjęcie baterii nic nie dało a jak trzymałam dłużej przycisk włączania to sie wyłączał. A jeszcze zaobserwowałam, że jak uruchamia sie i nie ma tego sygnału “tit” ale jest jakieś ciche i krótkie brzęczenie tj. “br”… może to przycisk jest uszkodzony, jak ten mały tak włączał i wyłączał…

Nie to nie przycisk bo skoro załącza komputer to działa. Tak na odległość to ciężko ocenić co mogło tam paść. Niech lepiej zobaczy go ktoś co ma jakiekolwiek pojęcie o tym.

No wiem, tak zrobię, choć nie ukrywam że miałam nadzieję, że coś sama zrobię, ale dziękuję wszystkim za pomoc:) Pozdrawiam:) Aga

Agamali , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący dokładniej o problemie. W przeciwnym wypadku temat zostanie usunięty.

Witam ponownie:) Okazało się, że w moim kompie padła karta graficzna. Swoją drogą zastanawiam sie czy przyczyną tego było majstrowanie małego przy kompie, czy po prostu padła ze starości?

Dodane 24.02.2010 (Śr) 21:35

Witam ponownie:) Okazało się, że w moim kompie padła karta graficzna. Swoją drogą zastanawiam sie czy przyczyną tego było majstrowanie małego przy kompie, czy po prostu padła ze starości?