Problem z uruchomieniem komputera

mam problem z uruchomieniem komputera. Zacznijmy od tego, że nie staruje bios.

M

No i wszystko jasne , padł komputer.

Jaki opis problemu i jednostki centralnej , taka odpowiedź.

problem występował juz kilka razy. raz nawet zaniosłem go do serwisu. Tam ponoć nie stwierdzili problemu. Komputer startował. Teraz uruchamia się wiatrak ale nie startuje bios. Na ekranie komunikat no video input. To tyle.

Rozumiem że takie podstawowe rzeczy robiłeś , jak np.

-reset BIOS

-próba uruchomienia na jednej pamięci , z iluś tam pamięci RAM (nie wiem ile tak tego masz bo nie raczyłeś podać dokładnej konfiguracji sprzętowej)podmieniając moduł na inny i zamiana miejscami.

-sprawdzenie czy płyta główna wydaję ostrzeżenia dźwiękowe gdy próbujesz uruchomić sprzęt bez pamięci RAM lub karty graficznej?

Skąd wiesz że nie startuje bios?

Przykro mi, ale nic takiego nie robiłem. Proponuję zacząć od resetu bios. Pomożesz?

http://www.google.pl/#hl=pl&pwst=1&&sa= … 9ec00b4b7d

Zawsze, uruchamianiu towarzyszyły dzwięki. Teraz nic nie słychać

Odłącz kompa z prądu całkowicie.

Znajdź na płycie głównej baterie , wyjmij ją na jakieś 5 minut , włóż ją z powrotem podłącz kompa do prądu i sprawdź efekt,możliwe że będziesz musiał zrobić reset zworką , to wyżej masz już podanego linka.(kto szuka nie błądzi :stuck_out_tongue: )

Sprawdź czy na płycie nie ma napuchniętych kondensatorów lub innych widocznych uszkodzeń płyty(przypaleń, zarysowań itp.) zwłaszcza koło procesora.

Dziękuję.

Wyjęcie baterii na 1 min nic nie dało. Wyjęcie i wsadzenie ramu rozwiazało problem. Pozdrawiam

Czy zanim pojawił się problem odłączałeś podłączałeś jakiś sprzęt zarówno ten pod obudową jak i kable na zewnatrz ??